Reklama

Windows 7 bez sterowników za pośrednictwem Windows Update

Microsoft poinformował, że nie oferuje już sterowników dla systemu Windows 7 oraz Windows Server 2008 i 2008 R2 za pośrednictwem usługi Windows Update. Wszystko ze względu na wygaśniecie certyfikatu SHA-1.

Chociaż wsparcie dla systemu Windows 7 zostało anulowane w styczniu 2020 roku, na świecie wciąż nie brakuje użytkowników korzystających z przestarzałego oprogramowania. Niestety mamy dla nich kiepskie wiadomości.

Microsoft poinformował, że system nie otrzyma już sterowników za pośrednictwem usługi Windows Update. Dzieje się tak z powodu wygaśniecie certyfikatów SHA-1, których odnowienie nie ma najmniejszego sensu z punktu widzenia technologicznego giganta. Ta sama sytuacja dotyczy także systemów Windows Server 2008 i 2008 R2.

Reklama

Warto przy tym zaznaczyć, że pomimo braku wsparcia dla aktualizacji przy pomocy aplikacji systemowej, wciąż będzie możliwość ręcznej instalacji sterowników.

Ze statystyk rynkowych wynika, że ponad dziesięcioletnia już "siódemka" mimo swojego leciwego wieku i braku oficjalna wsparcia, wciąż napędza wiele komputerów, użytkowników na całym świecie. Co ciekawe, w przypadku Polski - odsetek urządzeń z zainstalowaną "siódemką" jest zbliżony do globalnych danych. 

Oglądaj najnowsze promocje i planuj zakupy z ding.pl  

Windows 11 - więcej ważnych informacji

Tak wygląda Windows 11

Windows 11 będzie bezpłatną aktualizacją? 

Windows 10. Kiedy koniec wsparcia? Znamy odpowiedź

Windows 11 kontra Windows 10


INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Windows 7 | Microsoft

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje