Jak namierzyć i zlokalizować telefon dziecka? To proste!

Jak zlokalizować telefon naszego dziecka? Wraz z rozwojem smartfonów, internetu i aplikacji pojawiło się sporo rozwiązań umożliwiających lokalizowanie urządzeń. Gdy nie wiemy, gdzie znajduje się dziecko, możemy skorzystać z któregoś narzędzia. Dziś przybliżymy te, które najskuteczniej pomogą w zlokalizowaniu telefonu.

Jak namierzyć telefon dziecka? Różne metody

Współczesne telefony nie tylko łączą się z siecią komórkową operatora, ale korzystają również z internetu poprzez transmisję danych czy WiFi. Urządzenia te nieustannie przesyłają dane z punkami dostępowymi, czyniąc je relatywnie łatwymi do zlokalizowania. Co trzeba zrobić, aby zlokalizować telefon?

W przypadku smartfonów jest to o wiele prostsze, niż mogłoby się wydawać. Nie trzeba korzystać ze specjalistycznych urządzeń czy zgłaszać się po pomoc do służb. Producenci sprzętu i oprogramowania (np. Google i Apple) dają użytkownika narzędzia do lokalizowania telefonu. Te są bezpłatne i działają w obrębie danego systemu operacyjnego. Pozwala to znaleźć zgubiony lub skradziony telefon, może też pomóc w zlokalizowaniu drugiej osoby. Jak z nich skorzystać? 

Reklama

Jak zlokalizować telefon z Androidem?

Urządzenia z Androidem można zlokalizować przy pomocy funkcji Znajdź moje urządzenie. To pozwala nam namierzyć telefon z Androidem, a także tablet czy zegarki z WearOS. Funkcja ta umożliwia namierzenie sprzętu i wskazanie go na mapie, jednak to nie koniec. Możemy również zdalnie zablokować urządzenie lub wykasować z niego wszystkie dane. To szczególnie przydatne, gdy np. skradziono nasz telefon.

Jak działa opcja Znajdź moje urządzenie?

Domyślnie każdy telefon z usługami i kontem Google posiada włączoną funkcję znajdowania. Jednak należy pamiętać, że do jej działania muszą zostać spełnione pewne warunki. Poza zalogowanym kontem Google telefon musi być włączony i podłączony do sieci. Musi również być włączona transmisja danych.

Jak znaleźć telefon dziecka z Androidem?

Aby móc znaleźć telefon dziecka, należy skorzystać z elementu kontroli rodzicielskiej na telefonie z Androidem. W tym celu wchodzimy w aplikację Family Link, a następnie wybieramy opcję Lokalizacja i Skonfiguruj lokalizację. W przypadku braku takiej opcji musimy wybrać konto dziecka i włączyć udostępnianie lokalizacji.

Klikamy opcję Włącz i czekamy chwilę, aż usługa zacznie działać. W ustawieniach lokalizowania telefonu dziecka w aplikacji Family Link możemy również dosotosować poziom dokładności lokalizacji. Warto pamiętać, że do działania namierzania konieczny jest włączony telefon.

Jak namierzyć iPhone?

Lokalizowanie iPhone również jest możliwe, tak samo jak w przypadku telefonów z Androidem. Apple też udostępnia użytkownikom specjalne narzędzia, dzięki którym namierzą oni telefon dziecka lub zgubiony czy też skradziony sprzęt. W przypadku, gdy chcemy zlokalizować telefon iPhone należy skorzystać z funkcji lokalizator (Znajdź) po uprzednim skonfigurowaniu usługi. Dzięki temu poznamy lokalizację sprzętu, która zostanie umieszczona na mapie.

W ten sposób możemy zlokalizować telefon dziecka, Macbooka, słuchawek, zegarka czy innych sprzętów Apple. Przy pomocy funkcji Znajdź udostępnimy naszą lokalizację rodzinie, wyślemy komunikat wyświetlający się na ekranie urządzenia, a także zresetujemy je zdalnie, lub wyłączymy. Możliwe jest też ustawienie wysyłania powiadomienia do wszystkich znajomych osób, gdy stan baterii spadnie do krytycznego poziomu.

Co ważne funkcja działa nawet wtedy, gdy iPhone stracił zasięg sieci i nie jest z nią połączony. Wtedy urządzenie nadal będzie wysyłać swoją lokalizację, a my możemy ją sprawdzić w następujący sposób:

  • W aplikacji mobilnej (np. iPhone, iPad)
  • Na komputerach Apple (Mac, Macbook)
  • W przeglądarce na stronie iCloud

Obie wymienione metody, czyli dla Androida i iOS są w pełni bezpłatne.

Polecamy na Antyweb: Aliexpress to już przeżytek. Oto nowy król tanich zakupów

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: telefon | Smartfon | lokalizator | Android | Google
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy