Armata - nowy rosyjski czołg w produkcji od 2016 roku

Rosja rozpocznie produkcję nowego czołgu o nazwie Armata w 2016 roku – czytamy na łamach „Dziennika Zbrojnego”.

Uniwersalna platforma gąsienicowa - której nazwa nawiązuje do 14-wiecznego działa - jest projektowana przez państwowe zakłady Urałwagonzawo w Niżnym Tagile. W przyszłości powstaną na niej różne pojazdy bojowe, w tym: wsparcia ogniowego, pojazd do rozminowywania terenu czy ciężki miotacz ognia.

Reklama

Faza testów i wdrażania powinna się zakończyć za dwa lata, aby w 2016 roku mogła rozpocząć się produkcja. Rosyjskie Ministerstwo Obrony chce, aby do 2020 roku wojska lądowe otrzymały 2300 pojazdów opartych na platformie Armata.

Pojazd miał zostać zaprezentowany na tegorocznych targach Russian Expo Arm, jednak ostatecznie zrezygnowano z tego pomysłu. Decyzja ta spotkała się oczywiście z falą spekulacji na temat stadium prac nad pojazdem.

Dowiedz się więcej na temat: rosyjski czołg | armata

Wyróżnij ten komentarz spośród pozostałych, niech zobaczą go wszyscy!

Aby wyróżnić ten komentarz wyślij SMS o treści KOLOR na numer

7271

I wpisz otrzymany kod w polu poniżej

Ok

Koszt całkowity SMS 2,46 PLN Nota prawna O co chodzi z wyróżnieniem?

Wasze komentarze (136)

Dodaj komentarz Sortuj
gospodarkatoTy

~gospodarkatoTy -

Polacy są niesamowitym narodem. Żaden inny naród nie krytykuje tak bezmyślnie swoich rodaków jak Polacy i nie zachwala wszystkiego co zagraniczne. Niedawno był artykuł o polskim projekcie czołgu przyszłości, pokazano jego prototyp. 80% komentarzy było typu: "inni robią samoloty, a my czołgi ze światłami stopu" ,"wygląda jak lodówka" lub "skopiowany z XXX Szwedzkiego" . Teraz Ruskie pokazują czołg w stosunku do Naszego prototypu, zacofany - a Polaczki zachwalają i oczywiście krytykują Polskę w stylu " a My kupujemy złom i myślimy, że się zbroimy". Dlaczego Polacy tak bardzo nienawidzą Polaków i dlaczego są tak tępym narodem, który nigdy nie zrozumie, że nie przebije się właśnie dlatego, że nienawidzimy siebie nawzajem??

adik

~adik -

Dziwne,mam wrażenie że ruskie byli tak podnieceni naszym pl01 że skopiowali i zrobili swój?,ta armata w porównianu z naszym pl-01 to jest złom,nasz WWB/czołg przy masie 35t ma być jak dobrze słuchałem lepiej opancerzony od leopardów nie wiem czy to prawda ale trzymam kciuki żeby tak było i żeby zastąpił już graty typu t-72 i pt-91.

wreclaw

~wreclaw -

bo okradają mnie np mundurowi, ja płace zus oni nie, ja haruje do starości oni już za młodu mają emeryturki, ja mam płacone za wyniki a mundurowi za to że są, ja jadę na wczasy za swoje oni jako dodatkowa kasa z państwa, ja marynarkę kupuję do pracy a oni mundur dostają i jeszcze mundurówkę dostaną, bo ja wybudowałem dom sam oni dostają od państwa, może dlatego tak nienawidzą palacy wojska, policji itp, poprostu chcą żeby nie było tak kolosalnych różnic, stare powiedzenie żołnierz i cywil mają żołądek taki sam i to się nie zmienia, ale nasz kolejny rząd jeszcze bardzie zaognia nienawiść do munduru

Rudy 102

~Rudy 102 -

Ale o so chodzi?

eb

~eb -

kto mi wytłumaczy w takim razie po co nam podstarzałe niemieckie Leopardy ?

chochlik

~chochlik -

Przecież armata to armata, a czołg to czołg :-)

Misza

~Misza -

Mam na imię Misza, ja mieszkam w Moskwie. Rosyjska armia jest najlepsza na świecie. Pijemy teraz z kolegami za nasze czołgi w Waszyngtonie. Na zdrowie.

Obywatel RP

~Obywatel RP -

To wszystko dla obrony wolności na świecie.Trzeba bronić wolności świata tak jak w Gruzji, w Afganistanie Czeczenii, w Czechoslowacji Węgrzech, Polsce i wielu innych imperialistycznych krajach

qq

~qq -

Urałwagonzawo ? Znowu jakiś analfabeta udaje dziennikarza. Mógłby sprawdzić, czy nie brakuje liter w przepisywanym od kogoś tekście.

qaz

~qaz -

No i co z tego? My mamy kadłub korwety to jest coś!