LG OLED ze sztuczną inteligencją - polska premiera

LG OLED TV AI ThinQ /materiały prasowe
Reklama

LG wprowadza do Polski nową linię telewizorów LG OLED TV AI ThinQ. Flagowe modele wyposażone zostały w najnowszy procesor α (Alpha) 9 oraz technologię sztucznej inteligencji LG ThinQ przetwarzającą język naturalny, w tym naszą rodzimą mowę.

LG jako pierwsze wprowadza do swoich produktów technologię sztucznej inteligencji w języku polskim. Użytkownicy poprzez polecenia głosowe mogą z łatwością sterować telewizorem. Dzięki technologii opartej na DeepThinQ urządzenie uczy się komunikatów użytkownika w obszarze: sterowania funkcjami telewizora, łączenia z innymi urządzeniami oraz wyszukiwania głosowego. Sztuczna inteligencja w telewizorach LG w języku polskim umożliwia m.in. wyszukiwanie treści na YouTube, sprawdzanie godziny na całym świecie, zmienianie kanałów, zmienianie poziomu głośności, przełączanie na konsole Xbox, przełączanie trybów wyświetlania obrazu, włączenie programów zainstalowanych na TV, włączanie drzemki, czy też wyłączanie telewizora o określonej godzinie.

Reklama

Technologia LG AI wykorzystująca przetwarzanie języka naturalnego sprawia, iż urządzenie rozpoznaje złożone komendy, np. "Jaka jest prognoza pogody na weekend?" i odpowiednio reaguje wyświetlając prognozę pogody na nadchodzące dni w wybranym regionie. Tym sposobem użytkownicy mogą w naturalny dla siebie sposób komunikować się z telewizorem oraz wyszukiwać informacje na określony temat. Ponadto wyszukiwanie współpracuje z usługami opartymi na elektronicznym przewodniku po programach (EPG - Electronic Program Guide), który wyświetla bieżący plan emisji oraz informacje o nadawanych programach. Od teraz możemy poprosić telewizor o wyłączenie urządzenia po zakończeniu programu bez konieczności podawania określonej godziny, czy nawet informacje o właśnie trwającej edycji lub obsadzie oglądanego filmu.

Procesor α9 odpowiedzialny za obraz

Sercem flagowych modeli OLED TV AI ThinQ: W8, E8, C8 jest procesor α (Alpha) 9, który dzięki zaawansowanym algorytmom oraz czterostopniowej redukcji szumów obejmującej dwukrotnie więcej etapów, umożliwia oglądanie idealnie odwzorowanego obrazu z dobrze odwzorowanymi kolorami. Telewizory obsługują dodatkowo technologię Dolby Atmos.

Najnowsze podzespoły LG pozwalają na przetwarzanie obrazu transmitowanego w technologii HFR (High Frame Rate). Dzięki tej technologii widzowie mogą oglądać treści zarejestrowane w trybie 120P lub 100P z bardzo dynamicznym ruchem pozbawione rozmyć i drżenia obrazu. Nowa jakość zostanie doceniona przez wielbicieli sportu i filmów akcji, w których dynamika obrazu jest niezwykle ważnym elementem.

Urządzenia wyposażone w funkcję Cinema HDR gwarantują zgodność z najważniejszymi z dotychczasowych formatów HDR, takie jak Dolby Vision, HDR10 i HLG (Hybrid Log-Gamma) oraz umożliwiającą wyświetlanie obrazu zarejestrowanego w formacie Advanced HDR by Technicolor. Format HLG pozwala na przesyłanie sygnału HDR przez standardową 10-bitową infrastrukturę telewizyjną, co umożliwia użytkownikom oglądanie wysokiej jakości sygnału na swoim urządzeniu. Dzięki opracowanemu przez LG algorytmowi odwzorowania odcieni (Enhanced Tone Mapping Algorithm) obraz HDR jest przetwarzany dynamicznie, klatka po klatce.

Wzornictwo i przekątna ekranu

Nowe modele telewizorów OLED dostępne w Polsce w 77, 65 i 55 calach, w tym W8, E8, C8 i B8. Model C8 po raz pierwszy dostępny będzie w 77 calach. Poszczególne serie telewizorów zaprojektowano w różnych koncepcjach wzorniczych: Picture-on-Wall (modele 77/65W8), Picture-on-Glass (modele 65/55E8) oraz Cinema Screen Design (modele 77/65/55C8 i 65/55B8).

Dokładne ceny nie zostały podane

INTERIA.PL/informacje prasowe
Dowiedz się więcej na temat: 4K
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy