Reklama

Zen Stone Plus - muzyczny kamyk

W Stone Plus przyciski nawigacji ograniczono do minimum. Urządzenie wyposażono w wyjście minijack stereo 3,5 mm oraz port USB 2.0 - oba znajdują się na bocznych częściach. Obok wyjścia minijack pojawiły się dwa przyciski - Odtwarzanie/Pauza (a także przy okazji przycisk zasilania) oraz Szybkie wybieranie, które służy do szybkiego wyboru funkcji oraz zmiany skrótu. To inne rozwiązanie niż Zen Stone, ale nawigacja sprawdza się dobrze.

Reklama

Żadną nowością jest także panel sterowania, który znajdziemy z przodu. Składają się na niego przyciski zwiększania/zmniejszania poziomu głośności oraz przyciski zmiany tracków i przewijania/cofania odtwarzanego utworu zarazem (ta opcja aktywuje się po dłuższym przytrzymaniu). O ile jednak w Stone w samym środku panelu zainstalowano przycisk Play/Stop, tak w Stone Plus pojawił się przycisk uruchamiający menu.

Dokładniejsza analiza wyglądu Stone Plus pokazuje kolejne różnice w stosunku do poprzednika - nie ma już diody LED z lewej strony, co - w świetle zamontowanego wyświetlacza - wydaje się naturalne. Dioda pojawiła się natomiast między mini-jackiem a panelem nawigacyjnym. Nie ma także logo ZEN, które zostało zastąpione przez wymieniony przed chwilą wyświetlacz. Pora go wreszcie omówić.

Jest wizja

Owalny wyświetlacz przypomina trochę... okienko w statku. Tak przynajmniej może się on kojarzyć. Chociaż wygląd wyświetlacza jest owalny, to on sam ma rozdzielczości 64 na 64 pikseli. Wszystkie informacje wyświetlane są w kolorze niebieskim. Nie należy spodziewać się jakiś rewelacji - wyświetlacz ma charakter czysto użytkowy. Obsługa playera z wyświetlaczem jest znacznie wygodniejsza niż bez, tak więc decyzja Creative o zrobieniu Plusa była bardzo dobra.

Menu jest wykonane dość ascetycznie, ale znajdziemy tam wszystkie podstawowe funkcje (jest, na szczęście, polski język). Podczas, np. odtwarzania pliku MP3, otrzymujemy o nim wszystkie podstawowe informacje, a na górze nieustannie widzimy poziom naładowania baterii.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje