Reklama

XPS M1330 - mały, lekki, elegancki

Jak wynika z opublikowanego w drugim numerze magazynu "NEXT" testu notebooków, jeśli chcesz kupić lekki komputer przenośny za 5 tys. zł, to nie masz zbyt dużego wyboru.

Jeżeli natomiast dysponujesz większą sumą pieniędzy, zwróć uwagę na notebook XPS M1330 firmy Dell, głównie ze względu na jego mobilność. Waga tego modelu to niewiele ponad 1,8 kg.

Reklama

Konstrukcja urządzenia

Do wykonania notebooka zastosowano najwyższej jakości materiały (aluminiowa płyta poniżej klawiatury, stop magnezu we fragmentach obudowy). Zadbano również o to, aby komputer ładnie wyglądał. Wieko notebooka dostępne jest w trzech kolorach: czerwonym, czarnym i srebrnym. Klapa zamyka się bez zatrzaskiwania. Obudowa zwęża się ku przodowi, tworząc charakterystyczny klin. Zaletą takiej konstrukcji jest nie tylko sportowy charakter, ale też wygoda pracy - dzięki temu, że płaszczyzna klawiatury jest pochylona, na komputerze pisze się niezwykle komfortowo. Bardzo dobrze sprawuje się sama klawiatura, która ma duże, wygodne klawisze i poprawny układ wszystkich elementów. Nie można mieć zastrzeżeń także do touchpada (może poza rozmiarem - mógłby być większy) i towarzyszących mu przycisków. Powyżej klawiatury znajduje się pasek przycisków dotykowych kontrolujących funkcje multimedialne.

Wydajność notebooka

Dell XPS M1330 zbudowano na bazie platformy Centrino Santa Rosa. Wyniki testów są znakomite, wysoka wydajność to efekt zastosowania 2 GB pamięci, karty graficznej GeForce 8400M GS zgodnej z DirectX 10 i szybkiego dysku 160 GB, 7200 obr./min. Szczególnie dobrze wypadł w teście ten ostatni element, jednak ceną wydajności jest intensywny hałas pracującego napędu. Zastrzeżenia można mieć także do modułu chłodzącego procesor - wentylator pracuje przez cały czas ze stałą prędkością obrotową, przez co komputer nawet w trakcie spoczynku jest stosunkowo głośny. W komputerze nie ma modemu, co dzisiaj nie jest już wadą. Na prawej ściance umieszczono szczelinowy napęd optyczny.

Dowiedz się więcej na temat: Dell | ekran | wydajność | komputer

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje