Reklama

Xmod Wireless - muzyka bez kabla

Setki kabli idą do kosza. Bezprzewodowa technologia przesyłania muzyki autorstwa Creative zapowiada nowe podejście do domowej audioteki. Oto pierwszy w Polsce test tego urządzenia.

Zapewne większość osób ma już dość kabli wijących się po podłodze i stanowiących zagrożenie dla życia oraz zdrowia osób postronnych. W najbliższych miesiącach raczej nie mamy co liczyć na zniknięcie kabli, ale na pewno możemy sobie ułatwić życie w niektórych kwestiach, chociażby słuchania muzyki. Z taką inicjatywą wychodzi Creative, prezentując nam Creative Xmod Wireless - zestaw do bezprzewodowego przesyłania cyfrowej muzyki. Czy jest to dobry wybór?

Reklama

Otwieramy Archiwum X-Fi

Przede wszystkim należy wyjaśnić, czym jest Xmod Wireless. Otóż jest to zestaw składający się z z nadajnika bezprzewodowego Creative Xmod Wireless oraz odbiornika bezprzewodowego Creative X-Fi Wireless Receiver (za zestaw płacimy około 649 zł, a za dodatkowy odbiornik - 349 zł). Dzięki takiemu połączeniu, będziemy mogli przesyłać muzykę bez kabli.

Oprócz dwóch wspomnianych urządzeń, w zestawie znajdziemy dwa zasilacze, pilota do każdego z urządzeń (wraz z bateriami), instrukcję oraz CD z dokumentacją. Całość zapakowana jest w gustowne, dobrze prezentujące się pudełka. W końcu nie od wczoraj wiadomo, że opakowanie jest równie ważne, co i sam prezent.

Należy jeszcze dodać, że nie przez przypadek tak często pojawia się tu literka "X". Takie nazewnictwo wiąże się z technologią audio X-Fi Xtreme Fidelity, którą znamy serii kart dźwiękowych X-Fi. Xmod Wireless, podobnie jak testowane już przez nas urządzenie Xmod, zastępuje również zintegrowaną kartę dźwiękową. I podobnie jest w przypadku Xmoda, także tutaj dźwięk może zostać poprawiony za sprawą dwóch technologii - X-Fi Crystalizer i X-Fi CMSS-3D. Pierwsza opcja pełni rolę swoistego rodzaju equalizera (korektor), rekonstruując szczegóły utracone podczas kompresji. Natomiast CMSS-3D stwarza wrażenie przestrzennego dźwięku zarówno podczas korzystania ze słuchawek, jak i głośników.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje