WL-500W i 700gE - ściągać każdy może

Ty śpisz, komputer śpi, a pliki się ściągają - czy to możliwe? Takie rozwiązanie prezentuje Asus i jego bezprzewodowe routery WL-500W oraz WL-700gE.

Nie ma się co oszukiwać - wraz ze zniesieniem limitów na transfer danych, Polacy ściągają coraz więcej. Oznacza to, że nie tylko mamy zapchane dyski twarde, ale i nieustannie włączone komputery oraz problemy z przenoszeniem zebranych danych z jednego urządzenia na drugie. W tym miejscu na ratunek przychodzi tajwański Asus i jego dwa bezprzewodowe routery - WL-500W i WL-700gE.

Reklama

WL-500W

Co sprawia, że WL-500W Super Speed N nie jest zwyczajnym routerem, jaki przeważnie dostajemy w komplecie z internetową usługą opartą na BSA? Otóż oprócz funkcjonowania jako bezprzewodowy router zgodny ze szkicem standardu 802.11n, WL-500W został wyposażony w funkcje Download Master i USB Plug-n'-Share. W skrócie - oznacza to wygodniejsze pobieranie danych i lepszą obsługę peryferii. Za chwilę omówimy obie nowości dokładniej.

Sam router prezentuje się naprawdę dobrze. Owszem, w przypadku tego typu urządzeń nie ma to większego znaczenia (rzadko trzymamy je "na wierzchu"), jednak skoro WL-500W będzie wykorzystywany do obsługi tylu multimediów oraz innych urządzeń, warto, aby godnie wyglądał. Ale obudowa to jedno - skupmy się na tym, co najważniejsze.

Dziel i łącz

Zacznijmy od podstawowej funkcji WL-500W, czyli routera. Jak już wspomniałem, omawiane urządzenie współpracuje z rozwiązaniami sieci bezprzewodowej zawartymi w szkicu 802.11n. Oznacza to automatycznie, że WL-500W współpracuje także z urządzeniami działającymi w 802.11b/g. Natomiast technologia MIMO (Multiple Input, Multiple Output - wiele sygnałów wejściowych, wiele wyjściowych) umożliwia WL-500W osiągnięcie prędkości wyższych niż 100Mb/s.

Funkcjonowanie WL-500W jako routera nie wymaga raczej wielu słów komentarza - instalacja i obsługa jest bajecznie prosta. Użytkownik krok po kroku zostanie poprowadzony, jak uruchomić WL-500W. Oczywiście nie zaszkodzi posiadać pewnego doświadczenie w tych kwestiach, ale to już leży w gestii kupującego. Jednak o wiele bardziej fascynujące są dodatkowe funkcje oferowane przez ten router.

Dowiedz się więcej na temat: transfer | dysk twardy | serwer | dysk | ściąganie

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje