Vtec MP640 - tani jak barszcz

Tani znaczy... niezły. Ze świecą szukać niezłych i niedrogich odtwarzaczy multimedialnych. Do tego grona z impetem wkracza Vtec MP640.

Miałem szansę spotkać się z większością multimedialnych odtwarzaczy na rynku. Po wyjęciu ich z pudełka często towarzyszyła mi myśl - a dlaczego w zestawie nie ma jakiegoś kabla albo smyczy lub etui? Jak ogromne było moje zaskoczenie, kiedy w tak niedrogim zestawie jak Vtec MP640 znalazłem silikonowe etui, skórzaną smycz na rękę, pokrowiec ochronny, słuchawki, zasilacz sieciowy, kabel USB i kabel Line-In. Zazwyczaj skolekcjonowanie tych wszystkich dodatków oznacza ekstra wydatki. Nie był to jednak koniec niespodzianek.

Reklama

Polak potrafi

Nie będę owijał w bawełnę - po Vtec MP640 spodziewałem się miernej jakości produktu gdzieś z otchłani Chin. Szybko okazało się jednak, że za dystrybucją odtwarzaczy Vtec stoi polska firma Vega Technology, która nie tylko zagwarantowała klientom polskie menu w odtwarzaczu i obszerną instrukcję, ale i 2-letnią gwarancję, pełen serwis oraz telefoniczne centrum pomocy.

Sam wygląd MP640 jest dość stylowy - dość, ponieważ czerwony krąg otaczający kontroler trochę psuje wizualia (osobiste uczucie - ale nie byłem w nim odosobniony). Otrzymany przez nas model miał kolor czarny, a jego tylnia część była zrobiona z materiału o srebrnym kolorze. Vtec postawił na minimalizm - przyciski ograniczono do tych koniecznych. Oprócz wspominanego kontrolera, nie zabrakło wejścia słuchawkowego, a także przycisków włącz/Play i Rec/A-B (a zarazem przycisk Hold). Po prawej stronie znajdziemy gniazdko USB.

Mimo dobrej prezencji, dalsza analiza pokazuje, że nie da się ukryć "ceny" tego urządzenia. Górne przyciski są wykonane mało estetycznie, a po włożeniu słuchawek, zobaczymy, że wejście kabla od słuchawki nie wchodzi do końca. Także joystick jest trochę "niepewny" - czasem ma się wrażenie, jakby zaraz miał się zwyczajnie popsuć. Jest to jednak mylne odczucie.

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje