Reklama

Vado - Kamera wideoserwisowa

Kamerka wideo stworzona z myślą o internetowych serwisach wideo? Sprawdzamy Vado Pocket Video Cam powstałe z myślą sieciowych wideo.

Nakręcić, a potem wrzucić do internetu - ta moda od prawie dwóch lat nieustannie zapewnia nowych użytkowników popularnym serwisom wideo. Trend ten dostrzegli wielcy producenci elektroniki, dzięki czemu materiały wideo można kręcić nie tylko przy pomocy mniej lub bardziej profesjonalnych kamer, ale i telefonów komórkowych oraz aparatów fotograficznych. Jednak dla osób chcących kręcić wyłącznie wideo z przeznaczeniem do internetu powstała zupełnie nowa oferta - kamerka Vado.

Reklama

Mini-kamerowanie

Całość jest odpowiedzią na bardzo popularne w USA urządzenie Flip Video firmy Pure Digital. Schemat w obu przypadkach jest ten sam - do ręki dostajemy małą, przypominającą wyglądem odtwarzacz MP4 kamerkę.

W pudełku znajdziemy wyłącznie kamerkę. Urządzenie ma 2-calowy wyświetlacz i niewielkie wymiary. Jego obsługę uproszczono do minimum. Użytkownik dostanie panel nawigacyjny na który składa się przycisk włączający/wyłączający kręcenie materiałów wideo, przyciski przerzucania tracków oraz przybliżanie/oddalanie. Dodatkowo po prawej stronie znajdziemy przyciski usuwania nagranych materiałów, a także przycisk uruchamiający bibliotekę nagranych materiałów.

Nie zabrakło także wyjścia AV, umożliwiającego podpięcie kamerki do telewizora (kabla w zestawie z kamerką nie znajdziemy), a także miejsce na statyw. Co ważne, Vado ma ukrytą wtyczkę USB - wystarczy ją wysunąć i od razu możemy przerzucić dzięki niej materiały wideo do komputera. Łatwe i szybkie w użyciu - o to chodzi.

Kamerka, akcja!

(tak wygląda materiał z Vado wrzucony do serwisu VIDEO.INTERIA.PL)

(tak wygląda materiał z Vado wrzucony do serwisu VIDEO.INTERIA.PL)

Zacznijmy kręcić. Wystarczy nacisnąć przycisk i akcja! Dwukrotny cyfrowy zoom nie zaskakuje, natomiast sama jakość wideo - czyli to co najważniejsze - jest poprawna. Vado nagrywa w rozdzielczości 640 x 480 VGA. Jest to materiał w sam raz do sieci. 2GB pamięci wystarcza na dwie godziny nagrań niższej jakości, albo na jedną godzinę lepszej jakości. Wbrew pozorom, nie ma tak dużych różnic między tymi opcjami.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje