​Test - robot kuchenny Kohersen MyCook

Kohersen MyCook /INTERIA.PL
Reklama

Czy robot kuchenny rzeczywiście może pomóc nam w kuchni? Jak sprawuje się robot kuchenny godzien 2017 roku? Testujemy Kohersen MyCook i odpowiadamy na te pytania.

W starych filmach science fiction. bohaterowie korzystali z urządzeń, które same przygotowywały potrawy. Wystarczyło wrzucić wszystkie składniki i po problemie - robot zajmował się resztą. Mamy rok 2017 i technologia, która w magiczny sposób zrobi za nas cały posiłek nie istnieje, ale mamy do dyspozycji takie gadżety jak robot kuchenny Kohersen MyCook. Co potrafi ten gadżet hiszpańskiej firmy Taurus? 

Robot kuchenny - co to jest?

MyCook to najnowsza generacja segmentu robotów kuchennych, technologii dostępnej na rynku od wielu lat. Kohrsen pomoże nam w przygotowaniu zupy, dania głównego, sosów, sałatki, potraw dla niemowląt, pieczywa, ciasta, napojów czy deserów. Sprzęt korzysta z indukcyjnego systemu podgrzewania, jego misę do gotowania wykonano ze stali nierdzewnej, odpornej na przypalenia, a zespół zamontowanych w nim noży ma funkcję samoostrzenia się oraz funkcję samoczyszczącą.

Reklama

Robot kuchenny - jak on działa?

Kierując się przepisem, umieszczamy w robocie kolejne składniki, a potem ustawiamy czas, temperaturę (do 120 stopni) oraz prędkość. Dalej postępujemy według wskazówek, sekwencyjnie przygotowując kolejne elementy potrawy. Przykład? Weźmy spaghetti. Najpierw gotujemy wodę wraz z przyprawami, potem wkładamy makaron. Następnie go odcedzamy. Równolegle przygotowujemy sos. I potrawa gotowa. Gotowanie zgodnie z regułami robota jest o tyle ciekawe, że niektóre z procesów odbywają się równolegle. Dzięki gotowaniu na parze możemy na przykład jednocześnie przygotowywać mięso i warzywa (oba znajdują się na osobnych naczyniach). Większość przepisów w całkiem efektywny sposób pokazuje, jak - korzystając z robota - można przygotować potrawę w jak najkrótszy sposób.

Robot zastąpi dla nas: Płytę grzewczą, Wagę kuchenną, Mikser, Maszynkę do mielenia, Malakser, Urządzenie do gotowania, Czajnik, Shaker, Blender i Jogurtownicę. Jest zatem tego całkiem sporo.

Więcej o samym urządzeniu

Na MyCook składa się: Korpus robota, Naczynie główne z zespołem noży, Pokrywka naczynia głównego, Koszyczek do gotowania na parze, Rączka do koszyczka, Motylek, Łopatka, Misa do gotowania na parze, Piętro do gotowania na parze, Pokrywka, Dozownik z miarką i książka z przepisami. Samo urządzenie prezentuje się bardzo solidnie i zostało wykonane z dobrej jakości elementów.

A jak z jego obsługą? Tak zwany "entry point", czyli początek używania, może być dla niektórych problemem. Wszystko początkowo wydaje się skomplikowane i wymagające wiedzy kucharskiej. Szybko okazuje się, że to błędne rozumowanie. Wystarczy przygotować dwie, trzy prostsze potrawy, i już radzimy sobie lepiej. Kolejnych kilka i rozumiemy, jak przydatnym może być robot. Po przekroczeniu symbolicznej bariery dziesięciu potraw, nie potrafimy sobie wyobrazić, jak mogliśmy funkcjonować bez takiego urządzenia wcześniej.

Jak to smakuje?

Zapewne dla wykwintnych smakoszów, jedzenie przygotowane przy pomocy robota ma swoje wady. Ale większość osób nie zalicza się do tego grona. Większość osób nie ma czasu na spędzenie czasu w kuchni, ciągłe przekładanie naczyń z i do zmywarki, a także na eksperymentowanie z nowymi potrawami. Robot rzeczywiście pomoże w oszczędzaniu czasu, a także zredukuje bałagan do koniecznego minimum. Zatem ze swojego zadania MyCook wywiązuje się dobrze. Nie mamy jak sprawdzić, czy po kilku miesiącach użytkowania urządzenie sprawuje się równie dobrze, ale początek był obiecujący.


Podsumowanie

 Cena: Około 3499 zł

Krótka specyfikacja techniczna:

  • Metoda gotowania: indukcja
  • Pojemność naczynia głównego: 2,5 l
  • Pojemność misy do gotowania na parze: 3,5 l
  • Maksymalna temperatura gotowania: 120˚C
  • Maksymalna waga przy jednym ważeniu: 2000 g
  • Maksymalna waga składników włożonych do misy: 5000 g
  • Moc: 1600 W.

Zdjęcia wykonano przy pomocy aparatu Canon G5X


INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy