Reklama

Test Kiano Intelect X2 HD - 2w1 za mniej niż 1000 zł

Kiano Intelect X2 HD /materiały prasowe

Sprawdzamy urządzenie 2w1 (połączenie notebooka i tabletu) polskiej firmy Kiano - Intelect X2 HD. Czy za mniej niż 1000 zł otrzymujemy godną alternatywę dla droższych produktów, takich jak Microsoft Surface 4 czy Asus Transformer Book?

Na rynku nie brakuje komputerów 2w1 w cenie około 1000 zł.  Jednak jakość niektórych urządzeń z tego segmentu pozostawia trochę do życzenia. Jeśli szukamy takiego sprzętu, najlepiej wybrać którąś z najświeższych iteracji. Jednym z takim urządzeń może być Kiano Intelect X2 HD, który pozbył się błędów swojego poprzednika. Czy to sprzęt godzien zakupu?

Wygląd

Reklama

Opisywane urządzenie 2w1 zamknięto w ergonomicznej obudowie koloru srebra. Metalowa konstrukcja prezentuje się całkiem solidnie i sprawia wrażenie wytrzymałej. Widać, że Kiano uczy się na błędach - ten model znacznie lepiej rozprowadza ciepło. W modelu znajdziemy ekran o 1280 na 800 pikseli  (dokładna specyfikacja urządzenia na dole materiału) oraz odseparowaną, dobrze wykonaną klawiaturę i całkiem rozsądnej wielkości touchpad, jak na takie nieduże urządzenie.

Trochę o specyfikacji

Nowy model Kiano ma dwa razy więcej pamięci RAM, dwukrotnie większą pojemności dysku twardego, a także odświeżony wygląd i konstrukcję. Kiano Intelect X2 HD wyposażono w 10.1-calowy dotykowy wyświetlacz w technologii IPS High Definition. W środku kryje się 4 GB pamięci RAM oraz dysk NAND Flash o pojemności 64 GB (dwa razy więcej niż w poprzednim modelu), pamięć rozbudowujemy dzięki karcie microSD. Procesor? Intel Atom x5-Z8300. Całość działa na Windows 10 Home.

Jak się sprawuje?

Kiano Intelect X2 HD to nie "komputer wyczynowy", stworzono go z myślą o pracy, multimediach, niewymagających programach i mało zaawansowanych grach. Z tymi wszystkimi "zagadnieniami" radzi sobie naprawdę nieźle. Podczas dwutygodniowych testów nie mieliśmy problemów z nowym kiano. W takim przypadku trudno szukać wad na siłę. Z pewnością można wspomnieć o ekranie, który ma odrobinę niewystarczające podświetlenie. W trakcie pracy na komputerze w słoneczny dzień - może to być problem. Sprzęt wytrzyma około 5 godzin bez konieczności ładowania, 3 godziny przy intensywnej pracy. Kolejną istotną zmianą w stosunku do poprzednika są głośniczki - poprawiono ich jakość.

Podsumowanie testu

Kiano Intelect X2 HD to porządne, że pozwolimy sobie użyć tego określenia, urządzenie 2w1 sprzedawane za mniej niż 1000 zł. Jeśli szukamy takiego produktu - można rozważyć ten zakup.


Kiano Intelect X2 HD

Pełna nazwa Kiano Intelect X2 HD
Procesor Intel Atom x5-Z8300 T3 14nm Quad-Core
Dysk GB 64 GB
Pamięć 4 GB DDR3
Wyświetlacz 10,1'' IPS HD
Rozdzielcz. 1280 x 800
System Windows 10 Home
Dodatki Aparat/Kamera –przód 2.0 Mpx, tył 2.0 Mpx, Wi-Fi, Bluetooth 4.0, micro HDMI, micro USB, dwa pełne porty USB w klawiaturze, port USB C, bateria 6500 mAh, karta pamieci Micro-SD do 64 GB, głośniki stereofoniczne
INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje