Reklama

Test Brother DCP-T510W InkBenefit Plus – oszczędny druk dla małej firmy

Nawet niewielkie firmy nie mogą pracować bez solidnego sprzętu drukującego. Przykładem takiego urządzenia może być model Brother DCP-T510W InkBenefit Plus, który trafił do naszych testów. Jak poradził sobie z codziennymi wyzwaniami? Przekonajmy się.

Brother DCP-T510W InkBenefit Plus to wielofunkcyjne urządzenie biurowe, pełniące role drukarki, skanera i kopiarki. Sprzęt obsługuje arkusze w maksymalnym formacie A4 i wykorzystuje system stałego zasilania atramentem z wbudowanych pojemników. Może się również pochwalić łącznością bezprzewodową i opcją drukowania z urządzeń mobilnych.

Najważniejsze funkcje

Brother DCP-T510W InkBenefit Plus może drukować na papierze w formatach: A4, A5 i A6, różnych typach kopert (C5, com-10, DL, Monarch), a także na arkuszach fotograficznych: 102x152 mm, 127x203 mm, 127x178 mm i 9x13 cm. Urządzenie zasilane jest standardowo z podajnika mieszczącego 150 arkuszy, nie zabrakło też ręcznego podajnika dla pojedynczych arkuszy papieru specjalnego. Szybkość drukowania wynosi do 6 obrazów na minutę w przypadku dokumentów kolorowych i 12 na minutę w przypadku monochromatycznych według normy ISO/IEC 24734. Rozdzielczość druku sięga 6000x1200 dpi. W trybie skanowania Brother DCP-T510W może się z kolei pochwalić rozdzielczością do 1200x2400 dpi i maksymalną szybkością działania wynoszącą do 3,35 s dla dokumentów czarno-białych i 4,38 s dla materiałów kolorowych. Skanowane dokumenty mogą być zapisane jako plik lub przesłane mailem. Podczas kopiowania Brother DCP-T510W zapewnia z kolei rozdzielczość do 1200x600 dpi (dokumenty kolorowe) i 1200x1200 dpi (czarno-białe). W pierwszym przypadku szybkość kopiowania może sięgnąć 2,7 arkusza na minutę, w drugim - 4,4 arkusza na minutę.

Reklama

Pierwsze uruchomienie

Brother DCP-T510W ma wymiary ok. 44 x 38 cm i wysokość ok. 16 cm. Kształt urządzenia jest więc zbliżony do kwadratu, dzięki czemu sprzęt jest bardzo ustawny i z łatwością mieści się w niemal  każdym zakamarku biura. Zaletą jest też to, że rozmiary drukarki tylko nieznacznie wzrastają po rozłożeniu podajników papieru, zajmujących zaledwie kilka centymetrów z przodu i z tyłu obudowy. Niewielka jest również masa urządzenia (ok. 7,5 kg), dzięki czemu drukarkę można z łatwością przenosić z miejsca na miejsce.

Wraz z urządzeniem standardowo otrzymujemy dwie butelki atramentu czarnego i po jednej butelce atramentów w kolorach: cyjan, magenta i żółty. Dostęp do wbudowanych zasobników tuszu jest banalnie prosty i uzupełnianie jego zapasów oraz kontrola jego zużycia nie sprawiają najmniejszych trudności.

Urządzenie może łączyć się z komputerem bezprzewodowo lub przy pomocy kabla USB. Podczas naszych testów system sam błyskawicznie odnalazł w sieci wszystkie niezbędne sterowniki i aktualizacje. Gdyby jednak wystąpiły jakiekolwiek trudności, posłużyć można się także płytą CD (jest dołączona do zestawu) lub samodzielnie pobrać sterowniki ze strony producenta. Wraz z pakietem narzędzi do obsługi drukarki (Brother Utilities) otrzymujemy także aplikację Brother iPrint&Scan, która umożliwia m.in. drukowanie z urządzeń mobilnych oraz (opcjonalnie) program PaperPort, służący do zarządzania dokumentami. Brother DCP-T510W może się także pochwalić wsparciem dla usług Google Cloud Print oraz Apple Airprint. 

Przy pierwszym uruchomieniu Brother DCP-T510W automatycznie przeprowadza wszelkie niezbędne czynności serwisowe - oczyszczanie dysz drukujących i wyrównywanie głowicy. Zabiegi te przebiegają bardzo sprawnie i już po kilku chwilach urządzenie jest gotowe do pracy.

Praca urządzenia

Sprzęt firmy Brother charakteryzuje się bardzo wysoką kulturą pracy. Działa cicho, nie wpada w kłopotliwe wibracje i nie ma skłonności do nadmiernego nagrzewania się. Pracuje płynnie w każdym trybie - podczas drukowania, skanowania i kopiowania dokumentów. Sprawnie przebiega również pobieranie papieru z podajnika, dzięki czemu arkusze nie zacinają się na prowadnicach.    

Jakość wydruków

W naszym teście skupiliśmy się na typowych zadaniach biurowych - drukowaniu dokumentów bezpośrednio z plików, a także z materiałów, które wcześniej zostały zeskanowane. Próbom poddaliśmy dokumenty zawierające wyłącznie tekst, jak również same grafiki - kolorowe i czarno-białe. Drukowaliśmy na standardowym papierze biurowym w formacie A4. We wszystkich przypadkach jakość wydruków stała na bardzo wysokim poziomie. Dokumenty tekstowe zostały wydrukowane równo, były czytelne i wolne od jakichkolwiek smug. Nie można mieć też większych zastrzeżeń do jakości obrazów. Brother DCP-T510W drukuje grafiki o dużej szczegółowości i precyzyjnym odwzorowaniu detali. Obrazy kolorowe wyróżniają się wierną reprodukcją barw i płynnymi przejściami tonalnymi. W przypadku grafik czarno-białych pochwalić należy natomiast głębokie czernie oraz harmonijną gradację szarości. 

Podsumowanie

Brother DCP-T510W to wręcz idealne urządzenie dla małych firm. Drukarka jest lekka i ma bardzo kompaktowe rozmiary, dzięki czemu łatwo znaleźć dla niej miejsce nawet w niewielkim biurze. Jest też wyjątkowo prosta w obsłudze i serwisowaniu. Opanowanie najważniejszych ustawień druku czy skanowania zajmuje kilka chwil, równie intuicyjne jest też ładowanie papieru i uzupełnianie zapasów atramentu. Bardzo duże znaczenie ma też wydajność materiałów eksploatacyjnych. Dostarczone wraz z drukarką butelki z czarnym tuszem wystarczają na wydrukowanie do 13 tysięcy stron. Z kolei każda z butelek atramentów kolorowych umożliwia wydruk nawet 5 tysięcy arkuszy. To bardzo dobry wynik. Należy też pamiętać, że wbudowane w drukarkę zasobniki tuszu można wielokrotnie uzupełniać. Oznacza to, że Brother DCP-T510W zapewnia stosunkowo niskie koszty druku i spore oszczędności. Dla każdej małej firmy jest to atut, którego nie można przecenić.   

 

 

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje