Reklama

Test Bose Home Speaker 500

Bose Home Speaker 500 /materiały prasowe

Dźwięk i Alexa

Jeżeli chodzi o jakość dźwięku, to fani marki Bose poczują się tutaj jak w domu. Osoby, którym brzmienie produktów amerykańskiego giganta audio nie do końca pasuje, raczej Home Speaker 500 nie przekonają się do zmiany zdania. Moim zdaniem, inteligentny głośnik Bose gra naprawdę dobrze. 

Reklama

Wewnątrz znajdziemy dwa skierowane w przeciwnych kierunkach niestandardowe przetworniki, które sprawiają, że dźwięk odbija się od ścian. To poszerza scenę dźwiękową, nawet bardziej niż w innym głośniku Bose o podobnym działaniu, czyli modelu Revolve. Nawet bez dodatkowych manipulacji, niskie tony są tu zadowalające, więc nie ma obaw, że basu zabraknie tam, gdzie powinien być. Warto sprawdzić to choćby na utworze "New Error" grupy Moderat.

Home Speaker 500 najlepiej działa po sparowaniu z dedykowaną aplikacją, a ta jest regularnie aktualizowana, co tyczy się także działania samego głośnika. Właśnie z aplikacji możemy ustawić wyświetlany zegar czy lokalizację. Wszystko jest tu bardzo intuicyjne, za co należy pochwalić Bose, bo na przestrzeni ostatnich dwóch lat firma ta poczyniła ogromny postęp. 

Jeszcze jakiś czas temu ich aplikacji sterujących bezprzewodowymi głośnikami po prostu nie dało się używać. Dzisiaj to zupełnie inna liga.


Ponieważ Home Speaker 500 jest reklamowany jako smartgłośnik, warto sprawdzić, jak w warunkach codziennych sprawuje się Alexa. Oczywiście, do jej prawidłowego działania konieczne jest konto Amazon, ale zdecydowanie warto. Alexa potrafi ułatwić życie w wielu sytuacjach. Gdy np. zapomnicie jaka jest odległość Ziemi od Słońca, Alexa błyskawicznie podpowie. Przydaje się to w codziennych sytuacjach, chociaż zdecydowanie nie jest czymś, bez czego nie da się żyć.

Podsumowanie

Cena: około 1699 zł

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: smartgłośnik | Bose | Bose Home Speaker 500 | Amazon Alexa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje