Reklama

Saeco Xelsis SM7683/00- "inteligentny" ekspres do kawy

Chcesz skosztować prawdziwej włoskiej kawy w domowym zaciszu? Z ekspresem do kawy Saeco Xelsis to już możliwe - to pierwsze tego typu urządzenie z funkcjami smart na pokładzie.

Jeżeli jesteś fanem programowalnych ekspresów do kawy, to modele z linii Saeco Xelsis są dla ciebie stworzone. Ekspresy Saeco Xelsis umożliwiają przygotowanie aż 15 różnych rodzajów napojów, takich jak espresso, cappuccino, ale także americano czy flat white.  To dość duże, pięknie zaprojektowane (widać sznyt włoskich designerów) urządzenie warte każdej złotówki, bo dzięki niemu każdy może zamienić się w prawdziwego baristę w domowym zaciszu.

Reklama

Każdy może być baristą

Ekspresy Saeco Xelsis wyróżniają się bardzo rozbudowaną i intuicyjnie prosta personalizacja napojów. Każdą z kaw, dostępną w Saeco Xelsis można z łatwością dostosować do własnych preferencji. Możemy ustalić choćby moc, smak czy temperaturę przygotowywanego napoju, proporcje wody i mleka oraz kolejność ich dozowania, grubość mlecznej pianki i wiele innych. Wszystko to trzeba pomnożyć przez sześć, bo w pamięci ekspresu można stworzyć sześć osobnych profilów użytkowników. Ekspres Saeco Xelsis wydaje się być zatem rozwiązaniem idealnym nawet dla rodziny miłośników kawy oraz dla ich gości. Profile użytkowników można szybko stworzyć za pomocą dotykowego ekranu. 

Ekran wyświetlacza jest duży i ładny. Korzystanie z niego jest bardzo intuicyjne, a urządzenie nie ma problemów z responsywnością.  Jednak prawdziwą siłą ekspresów Saeco Xelsis jest Coffee Equalizer™, czyli programator podobny do korektorów znanych z programów muzycznych lub graficznych. Możemy dzięki niemu ustalić pięć różnych mocy aromatu, trzy różne temperatury napoju, intensywność smaku kawy czy grubość mlecznej pianki.  Niewiele innych ekspresów do kawy  oferuje tak rozbudowane ustawienia, do tego stopnia, że z czystym sercem urządzenie to można nazwać mianem pierwszego smartekspresu do kawy.

Jak w każdym urządzeniu tego typu, w ekspresie Saeco Xelsis nie zabrakło pojemnika na kawę ziarnistą i zbiornika na wodę. Przedni panel otwiera się dziecinnie prosto, a wewnętrzna taca ociekowa odsuwa się od razu, co ułatwia czyszczenie. Warto wspomnieć także o trwałych, ceramicznych młynkach Saeco, które powstały w wyniku wieloletnich doświadczeń. Zapewniają one bezawaryjną pracę przez długi czas i wydobywanie pełnej esencji z ziaren nawet po przygotowaniu  nawet 20 000 filiżanek kawy.

Ekspresy Saeco Xelsis mają młynki z 12-stopniową regulacją grubości mielenia ziaren. Pozwala to na uzyskanie drobno zmielonej kawy na potrzeby aromatycznego espresso, po większą grubość ziaren do parzenia delikatniejszej kawy. Docenią to przede wszystkim bardziej zaawansowani miłośnicy kawy.

Świetnie sprawdza się także chroniony patentem filtr AquaClean, dzięki któremu kawa jest przygotowywana z krystalicznie czystej wody, która poprawia jej smak. Filtr pozwala na usuwanie wapnia z wody, zanim wpłynie ona do ekspresu, co zapobiega osadzaniu się kamienia. W przypadku 8 wymian filtra (zgodnie ze wskazaniami urządzenia) można przygotować do 5000 filiżanek aromatycznej kawy, bez potrzeby odkamieniania ekspresu.

Z kolei funkcja HygieSteam usuwa resztki mleka z całego obiegu - od kranika do przewodów. Za każdym razem, gdy przygotowywany jest napój z mlekiem, ekspres Saeco Xelsis automatycznie czyści obieg za pomocą strumienia pary. To pozwala na zachowanie higieny na najwyższym poziomie - ekspres jest zawsze czysty i gotowy do zaparzenia następnej filiżanki kawy.

Przemyślany, łatwy do wyjęcia wewnętrzny blok zaparzający można opłukać pod bieżącą wodą w kilka sekund. Dzięki niemu czyszczenie ekspresu jest tak samo łatwe jak parzenie kawy.

Najlepszy ekspres do kawy na rynku?

Po przetestowaniu Saeco Xelsis uważamy, że jest to niewątpliwie najlepszy automatyczny ekspres do kawy dostępny na rynku. Urządzenie jest banalnie proste w użyciu i konserwacji, dzięki czemu pozwalają uprazeniżytkownikowi skupić się na tym, co najważniejsze - cieszeniu się smakiem kawy. Urządzenie jest objęte 24-miesięczną gwarancją producenta oraz pakietem dodatkowych usług w ramach programu Saeco Premium Service. Rejestrując się na stronie programu (philips.pl/sps) otrzymamy prezent na start, telefoniczną opiekę dedykowanego konsultanta, a nawet wizytę specjalisty Saeco w naszym domu, podczas której dowiemy się jak w pełni wykorzystać możliwości ekspresu oraz zadbać o jego formę poprzez jego odpowiednie czyszczenie i konserwację.

materiały promocyjne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje