Potężna bateria Huawei P20

Huawei P20 jest jednym z najciekawszych smartfonów dostępnych na rynku. Nie tylko świetnie wygląda i oferuje potężne funkcje fotograficzne, ale i bardzo pojemna baterię, która może nie raz uratować nasz dzień.

Huawei P20 to smartfon stworzony z myślą o wymagających użytkownikach. Producent postawił na pojemny akumulator, który zapewni co najmniej cały dzień pracy z dala od źródła zasilania. To właśnie możliwości baterii są jednymi z największych zalet najnowszego smartfona Huawei.

Bateria, która zachwyca

W modelu P20 chiński producent zmieścił akumulator o pojemności 3400 mAh. Jest to wystarczające ogniwo do zapewnienia energii na cały dzień na pełnych obrotach (włączone WiFi, Bluetooth i wyświetlacz pracujący przez ok. 4 godziny).

Testy akumulatora wykonane przy pomocy benchmarku PCMark wskazują, że Huawei P20 przy normalnym użytkowaniu rozładuje się po około 8 godzinach. Natomiast grając w gry na smartfonie Huawei czas ten skróci się do 2,5 godzin, co jest dobrym wynikiem na tle konkurencji.

Chcąc wydłużyć czas pracy smartfona warto skorzystać z opcji, które oferuje menadżer baterii. Można w nim wybrać kilka różnych scenariuszy zarządzania energią - w standardowym naładowany w 100 proc. akumulator pozwoli dokładnie na 2 dni pracy. Wybierając tryb oszczędzania energii wydłużymy żywotność baterii do 2 dni i 6 godzin, a po włączeniu trybu ultraoszczędnego aż do 7 dni i 8 godzin. Ta ostatnia to jednak najbardziej radykalna opcja, w którym funkcjonalność telefonu zostaje zredukowana do minimum (możliwość dzwonienia i wysyłania SMS-ów, bez połączenia z internetem). Wszystkie podane wartości odnoszą się do rozdzielczości ekranu FHD+, a zmniejszając ją choćby do HD+ wydłużymy czas pracy smartfona.

Na pochwałę zasługuje ultraszybkie ładowanie akumulatora P20. Dzięki dołączonej do zestawu szybkiej ładowarki, smartfona naładujemy do pełna w zaledwie 80 minut! Już w 25 minut napełnimy ogniwo od 0 do ok. 60 proc. Pod tym względem, Huawei P20 nie ma sobie równych.

Wzór dla innych

Huawei P20 to jeden z najdłużej pracujących na baterii smartfonów na rynku. Pod względem szybkości ładowania akumulatora nie ma sobie równych. To świetna wiadomość dla osób, które poszukują urządzenia bez problemu wytrzymującego pełny dzień z dala od gniazdka zasilania, a przy tym ładnego i świetnie wyposażonego.

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje