Reklama

Nokia E75 - towarzysz kobiety

Jak w praktyce sprawuje się najnowszy komunikator firmy Nokia - E75? Szczegóły w teście.

Reklama

Dzień dobry. To ja Nokia E75. Swoim powabem chcę Cię oczarowywać w pracy i w życiu codziennym. Weź moje zgrabne kształty w dłonie, poczuj delikatny chłód metalu. Przejedź palcem po delikatnej ciepłej powierzchni klawiatury koloru, jakim przepiękne damy zdobią sobie paznokcie. Uroda to nie jedyna moja zaleta. Mam coś, co sprawi, że się ze mną nie rozstaniesz.

Reklama

Taką myśl przyniosła stonowana czerwień z mieniącymi się metalicznie drobinkami. Dodatkowo telefon jest stosunkowo wąski i chociaż nie należy do najszczuplejszych na rynku, to bardzo wygodnie się go trzyma w dłoni. Zwłaszcza jeśli należą one do tych wrażliwszych, czyli kobiecych, z reguły cieplejszych i dających gwarancję dbania o ten smukły przedmiot.

Wbrew pozorom nie oznacza to, że Nokia E75 jest delikatna. Wprost przeciwnie. Sprawia wrażenie solidnej i wytrzymałej. Dość powiedzieć, że w czasie podróży pociągiem kilkakrotnie spadła z wysokości 1,5 metra na podłogę. Fakt - pokrytą wykładziną, ale żadnych śladów po tym zderzeniu jej nie przybyło. Nie otworzyła się też tylna klapka chroniąca komorę bateryjną. Jednak nie dziwi nas to, jeśli jej się dokładniej przyjrzymy.

Została wykonana z nierdzewnej stali i przymocowana jest do obudowy za pomocą mechanizmu zatrzaskowego. Zewnętrznie ozdobiono ją prążkowanym ornamentem, co wprowadza elegancki charakter w ten produkt. Szykowny i elegancki styl to także srebrne obramowanie biegnące wokół obudowy. W taki sposób też został wyróżniony delikatnie wystający profil słuchawki oraz czteropozycyjny przycisk nawigacyjny. Po wewnętrznej części tego ostatniego co pewien czas spokojnie rozbłyskuje białe światło ożywiające tę Nokię lub informujące o zdarzeniach w stylu nieodebrane połączenie czy nadchodząca wiadomość. W takich wypadkach pulsowanie jest szybsze i bardziej natarczywe.

Gadający telefon

Połyskująca kwadratowa ramka otaczająca przycisk pełniący funkcję enter to część panelu nawigacyjnego. Jak przystało na model biznesowej serii E został on rozszerzony o klawisze szybkiego dostępu do kalendarza i poczty. Przyciski te, tak jak i klawiaturowe, nie są oddzielnie wyodrębnione. Mają postać poziomych pasków i są dosyć wąskie, a więc przeznaczone dla zgrabnych palców. Wciska się je miękko i pewnie. Znacznym ułatwieniem w korzystaniu z tego urządzenia jest przypisanie do dolnych przycisków takich funkcji jak uaktywnienie Bluetooth czy uruchomienie przeglądarki internetowej.

Równie użyteczną ciekawostką jest uaktywnianie informacji o aktualnej godzinie. Wyświetlona jest ona w formie dużych białych cyfr na czarnym ekranie, dodatkowo z datą oraz informacją o aktywnym profilu i informacjami o nieodebranych zdarzeniach. Opcja ta, uruchamiana przez dłuższe wciśnięcie środkowego przycisku "enter" jest idealna dla tych, którzy korzystają z telefonu jak z zegarka, a wyjęcie tej Nokii z torebki, będąc w eleganckim towarzystwie, na pewno żadnej damie nie przyniesie wstydu.

Jak zauważymy przycisk czerwonej słuchawki to zarazem wyłącznik telefonu i zarządzanie profilami. Przyjął on tę funkcję gdyż producent chciał uprościć korzystanie z tego modelu, a następny wystający przycisk na obudowie mógłby wprowadzić chaos. Te zostały zgrupowane na prawym boku smartfona. Piktogramy tych dużych, srebrnych przycisków wskazują, że służą one do regulacji natężenia dźwięku i obsługi aparatu cyfrowego.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje