Reklama

MacBook Air - cienka sprawa

Najcieńszy notebook na świecie - czy właśnie to powinno decydować o zakupie? Jak w praktyce sprawuje się najnowszy MacBook?

Wizerunek w dzisiejszych czasach to podstawa. Wokół promowanych produktów trzeba zrobić dużo szumu, a także nadać im stosowną etykietkę. MacBook Air to - jak wymyślili spece od reklamy - to najcieńszy notebook świata. I chociaż od razu po jego prezentacji pojawiły się głosy polemizujące z tym określeniem, z technicznego punktu widzenia Air rzeczywiście może dzierżyć to miano. Jego dwaj najwięksi konkurenci - Sony Vaio TZ150 oraz Toshiba Portege R500 - odrobinę ustępują Air jeśli chodzi o poziom "cienkości". Pytanie jednak brzmi: jakie to ma znaczenie dla konsumenta?

Reklama

Something in the Air

W fantastycznie wyglądającym pudełku znajdziemy MacBooka Air, przejściówki mini-DVI na VGA oraz mini-DVI na DVI, zasilacz, system operacyjny Mac OS X Leopard oraz dokumentację. Jak zawsze - wszystko spakowane w mistrzowski sposób. Wyjmijmy komputer, w końcu wygląd gra w komputerach Apple gra jedną z kluczowych ról. Jak łatwo się domyślić - Apple jest absolutnie niepokonane.

Obudowę Air wykonano z aluminium, nie tylko prezentuje się ona niesamowicie elegancko, ale i jest bardzo przyjemna w dotyku. Dodatkowo sprawia ona, że całe urządzenie wydaje się jeszcze bardziej solidne. Nie mogło oczywiście zabraknąć znaczka Apple na zewnętrznej części obudowy. Po włączeniu komputera jabłuszko zaczyna świecić. Małe, ale cieszy.

W najcieńszym punkcie Air ma 4,1 mm, a jego całkowita grubość wynosi jedynie 1,93 cm. Urządzenie waży 1,36 kg. Ponieważ Air jest szalenie kompaktowym urządzeniem, liczbę portów oraz wejść ograniczono do minimum. Z prawej strony umieszczono port Micro-DVI, port USB 2.0 i port słuchawkowy.

Wszystkie trzy porty ukryte są za otwieraną klapką. Decyzja o takim rozwiązaniu nie "psuje" kompozycji wykonania. Problem jednak polega na tym, że wspomnianą klapkę musimy otworzyć. Kiedy notebook leży na biurku lub jakiejkolwiek innej powierzchni, otwieranie klapki potrafi być problemem. Po lewej stronie umieszczono port MagSafe. Jak zawsze, to rozwiązanie sprawdza się rewelacyjnie.

Jak w przypadku innych produktów Apple, także i tym razem postanowiłem pokazać nowy wynalazek firmy Apple kolegom i koleżankom z redakcji. Reakcje na wygląd i design zawsze były takie same - pochwały, okrzyki zachwycenia, zaskoczenie i setki podobnych wariacji. Jeśli chodzi o wygląd, Apple po raz kolejny dostaje "szóstkę".

WEŹ UDZIAŁ W ANKIECIE I WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ O NASZYM SERWISIE

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: bluetooth | wygląd | komputer | apple | port

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje