Reklama

Jabra Elite 85h - test

Jabra Elite 85h /INTERIA.PL

Jabra ze słuchawkami Elite 85h celuje w konkurencję w postaci Sony oraz Bose. Czy firmie udało się stworzyć produkt, na który warto wydać pieniądze?

Reklama

 Jabra Elite 85h to słuchawki, które mają być odpowiedzią na modele takie, jak Sony WH-1000XM3 oraz Bose QuietComfort 35 II. Akcesorium dostępne jest w cenie 1199 złotych. Czy w takim przedziale cenowym sprzęt ten ma szansę powalczyć z opisywaną konkurencją?

Opisywany sprzęt wyróżnia się designem. Producent zastosował tutaj nauszniki obite powłoką z tkaniny oraz miękkimi gąbkami dobrze przylegającymi do głowy. Mechanizm rozsuwania słuchawek jest bardzo solidny, a sama konstrukcja jest elastyczna i dopasuje się do większości głów. Jabra Elite 85h gwarantuje długi czas odsłuchu bez dyskomfortu czy uczucia gorąca.

Reklama

Na nausznikach umieszczono przyciski pozwalające sterować słuchawkami - użytkownicy znajdą tam przycisk odtwarzania i pauzy oraz kontrolki do głośności. Dwa małe przyciski na dole pozwalają także na uruchomienie technologii HearThrough. Umożliwiają one również skorzystanie z wirtualnego asystenta.

W solidnym pokrowcu znalazło się miejsce na dodatkowe akcesoria: kabel do ładowania, kabel do słuchania przewodowego za pomocą jack 3,5 milimetra.

Jabra Elite 85h oferuje czas działania na baterii do około 36 godzin z włączoną redukcją szumów. Funkcja szybkiego ładowania pozwala na uzupełnienie mocy w naprawdę ekspresowy sposób - 15-minutowe ładowanie umożliwia dalsze 5 godzin słuchania muzyki. Akcesorium ma być także szczelne i odporne na zabrudzenia oraz zachlapania - słuchawki nie posiadają jednak żadnego, oficjalnego certyfikatu.

Do zestawu producent dołącza aplikację Jabra Sound+, która pozwala na zmianę charakterystyki dźwiękowej słuchawek oraz umożliwia łatwe dostosowanie ich do swoich preferencji. Słuchawki automatycznie przestają grać, kiedy użytkownik zdejmuje je z głowy - wszystko to przez dodatkowe sensory umieszczone w modelu Elite 85h. Największą zmorą jest jednak włączanie oraz wyłączanie zestawu. Do takiej akcji nie ma odpowiedniego przycisku: aby włączyć słuchawki należy podnieść je i umieścić na głowie. Wyłączenie następuje poprzez położenie słuchawek na powierzchni nausznikami do dołu.

Jabra Elite 85h nie wspiera kodeków audio takich, jak aptX oraz LDAC. Mimo to słuchawki grają przyzwoicie, z tendencją do eksponowania górnych części pasma, przez co w niektórych kawałkach "iskrzą". Producent chciał upewnić się, iż jego akcesorium odtwarza równo wszystkie części pasma - żadne z nich nie jest w tym wypadku faworyzowane. Aktywna redukcja szumów nie zmienia charakterystyki dźwiękowej. Słuchawki "po kablu" grają jednak nieco bardziej "sucho". Zwolennicy głębokiego basu w dużej ilości będą zawiedzeni. Słuchawki najlepiej nadają się do zbalansowanych gatunków muzycznych z dużą ilością instrumentów. Muzyka elektroniczna wypada na sprzęcie w sposób przeciętny.

Do redukcji szumów Jabra Elite 85h wykorzystuje zestaw czterech  mikrofonów - ich wydajność jest tak samo dobra, jak u konkurencji. Model Elite 85h sprawnie usuwa szum napływający z otoczenia i umieszcza użytkownika w swoistej próżni. Podczas użytkowania słuchawek na ulicy warto uważać: redukcja szumów jest na tyle duża, że użytkownik może zapomnieć o zagrożeniu w postaci samochodów lub innych pojazdów.

Czy warto więc kupić słuchawki Elite 85h? Słuchawki Jabry zaskakują jakością wykonania oraz solidną redukcją szumów. Zachwalanie przez producenta wbudowanego akumulatora również pokrywa się z rzeczywistością - model Elite 85h działa naprawdę długo na jednym ładowaniu. Słuchawki te odstają jednak od konkurencji w najważniejszym elemencie, czyli w jakości dźwięku. Tu zostaje jeszcze trochę pola do poprawy.

Podsumowanie

Cena: około 1199 zł

Dowiedz się więcej na temat: Jabra | słuchawki | słuchawki ANC

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje