iPod touch - siła dotyku

Dotykanie przenośnego odtwarzacza jeszcze nigdy nie było takie przyjemne. Portal INTERIA.PL jako pierwszy w polskim internecie sprawdził nowe dziecko Apple - iPod touch

Mania iPhone'a niedługo dotrze do Europy. Na razie Polacy nie będą mogli oficjalnie sprawdzić "telefonu XXI wieku". Nie oznacza to jednak, że pozostaniemy odcięci od innowacyjnej nawigacji oferowanej przez Apple. Z myślą o wszystkich chcących odtwarzacz bez funkcji telefonu Apple przygotowało iPoda touch - obok classic i nano jednego z trzech nowych iPodów. Pora sprawdzić, czy cały szum towarzyszący premierze iPhone był przesadzony.

Reklama

Początki

W pudełku znajdziemy - iPoda, słuchawki (standardowe dla iPodów - jakość jak najbardziej poprawna), kabel USB, adapter docka, podstawkę i instrukcję obsługi. Wszystko skrzętnie zapakowane.

Po wyjęciu z pudełka naszym oczom ukazuje się czarny, mający wymiary 110 mm na 61,8 mm na 8 mm i ważący 120 gramów (model z 16GB pamięci flash) odtwarzacz. Tym razem obędzie się bez click wheel - całość nawigacji odbywa się przecież ręcznie. Dosłownie.

Z przodu ujrzymy jedynie 3,5-calowy wyświetlacz (ekran o rozdzielczości 480 na 320) i przycisk powrotu do głównego menu. Na górnej części obudowy znajdziemy przycisk służący do włączania i wyłączania iPoda. Na dole umieszczono złącze dokujące oraz gniazdo słuchawek stereo 3,5 mm. To tyle. Tylnia część ma metaliczną obudowę. Przednia to kolor czarny. Urządzenie nie jest lekkie ani małe, ale to cena, którą warto zapłacić za gwóźdź programu - dotykowy interfejs.

Warto dotykać

Włączenie opisywanego iPoda zajmuje kilka sekund, jeśli wyciągamy go ze stanu uśpienia będziemy musieli przesunąć w prawą stronę przycisk blokady. Zrobimy to "ręcznie", podobnie jak i ręcznie wybierzemy pierwsze opcje w menu głównym. Wszystko za sprawą stworzonego przez Apple interfejsu multi-touch, który umożliwia użytkownikom wyszukiwanie i odtwarzanie muzyki oraz wideo poprzez dotykanie palcem ikon.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje