Reklama

iPod Shuffle 3. generacja - MP3 z głosem

Co można wymyślić, aby zaskoczyć użytkowników przenośnego sprzętu audio? Z odpowiedzią przychodzi Apple i najnowszy, "mówiący" iPod. Praktyczne rozwiązanie czy przerost formy nad treścią?

Odtwarzacze muzyczne z roku na rok stają się coraz mniejsze, nie wszystkim podoba się taki trend, ale producenci elektroniki mają to na razie zwyczajnie w poważaniu. iPod Shuffle trzeciej generacji doskonale pokazuje, w jakim kierunku zmierza cała branża - jest to player trochę większy od spinacza, który absolutnie stawia na minimalizm. Nie oznacza to jednak, że nie zabrakło kilku niespodzianek.

Reklama

Mini-niespodzianka

W pudełku znajdziemy iPod shuffle, specjalne słuchawki Apple z pilotem (o nich szerzej w dalszej części tekstu), kabel USB do iPoda shuffle (45 mm) i instrukcję. Więcej nie trzeba.

Podobnie jak wcześniejsze modele iPodów, także ten egzemplarz może pochwalić się aluminiową obudową. Inżynierowie z Apple ograniczyli konstrukcję do absolutnego minimum, dlatego oprócz wyjścia słuchawkowego w nowym iPodzie nie znajdziemy ani jednego przycisku. Jedynym dodatkiem będzie charakterystyczny klips, dzięki któremu zawiesimy odtwarzacz gdzie chcemy.

Rozmiary opisywanego maleństwa to 45,2 mm (wysokość) na 17,5 mm (szerokość) na 7,8 mm (głębokość wraz z klipsem). Całość waży 10,7 grama. Ogólnie zatem odtwarzacz prezentuje się dobrze, chociaż wydaje się być odrobinę "nudny", to znaczy w żaden sposób nie zaskakuje designem - a przecież Apple jest znane z takich niespodzianek.

Na siłownię

Przejdźmy do oceny samego odtwarzacza - częściową nowość stanowią słuchawki z pilotem. To dzięki niemu (pilotowi) będziemy zmieniać poziom głośności, zatrzymywać utwory (jedno klikniecie), zmieniać tracki do przodu lub do tyłu (kolejno dwa lub trzy kliknięcia) oraz uruchamiać technologię VoiceOver (przytrzymanie). Czym jest VoiceOver?

"Czytanie" utworów ma być gwoździem programu tego iPoda. W każdej chwili możemy zatem poznać nazwę słuchanego utworu oraz otrzymać informacje o tym, jakiej playlisty słuchamy. Informacja w temacie zostanie nam dostarczona przez syntetyczny głos. Co ważne, odezwie się on do nas także w języku polskim.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje