Reklama

Firefox 3.0 - najlepsza przeglądarka?

Zmiany widoczne każdemu

Reklama

Jeśli chodzi o widoczne zmiany, z którymi zetknie się z pewnością każdy użytkownik Firefoksa - niezależnie od tego, czy jest pasjonatem nowych technologii, czy nie - mamy tu kilka mniej lub bardziej istotnych szczegółów.

Po pierwsze, istotną zmianą jest funkcja powiększania grafik wraz z powiększeniem tekstu na stronie - w poprzednich wersjach Firefoksa nie było możliwości powiększenia grafiki bezpośrednio podczas procesu powiększania tekstu - kombinacją klawiszy [CTRL] plus [+] lub [CTRL] plus scrollbar myszy. Aby powiększać grafikę, trzeba było zainstalować specjalną wtyczkę do przeglądarki.

Po drugie, co bardzo istotne, całkowicie zmienił się sposób zarządzania i prezentowania zakładek. Teraz organizacja danych jest dużo bardziej czytelna i nie utrudnia życia, tak, jak to było w wersji 2.0 i późniejszych.

Następnie, jeżeli przeglądarka wykryje, że na stronie jest obecny jakikolwiek kanał RSS, który możemy agregować, w pasku adresu wyświetli odpowiednią pomarańczową ikonę z symbolem RSS. Po jej kliknięciu możemy już dodać kanał do wbudowanego czytnika, wedle preferencji.

Firefox 3.0 także lepiej wygładza czcionki. Poza tym ważne cechy przeglądarki to także poprawione wsparcie dla standardu Scalable Vector Graphics (SVG), obsługa plików w formacie Animated Portable Network Graphics, opcja profili kolorów ICC oraz profile kolorów ICC. Oznacza to, że po włączeniu profili kolorów International Color Consortium da się dopasować barwy widoczne na stronach WWW do tych widocznych na wydruku.

Również menadżer wtyczek został udoskonalony. Odtąd łatwiej zarządzać pobranymi rozszerzeniami i wyszukiwać zupełnie nowe, nieznane dotąd dodatki. Wszystko prezentowane jest w lepszy, czytelniejszy sposób. Tak więc tym bardziej polecamy rozszerzać funkcjonalność aplikacji!

Po prostu skorzystaj!

Firefox 3.0 jest inny. Proponuje internatom coś nowego. Warto przetestować jego możliwości, ponieważ być może niedługo stanie się twoim ulubionym programem do surfowania po sieci. Nie musi tak być, ale jeśli nie spróbujesz, bardzo możliwe, że nigdy się o tym nie przekonasz.

Nowy silnik renderowania stron WWW działa znakomicie - strony ładują się szybciej, ponieważ zebrane w nich elementy są wychwytywane przez Gecko w lepszy, bardziej poukładany sposób. Trudno to dokładnie wytłumaczyć, ale najważniejsze, że faktycznie Firefox jest szybszy.

Poza tym poprawiono bezpieczeństwo programu, jak i udoskonalono interfejs, poprawiono wygląd i - krótko mówiąc - przygotowano świetny program, działający w każdym systemie.

Przeglądarka ta jest darmowa i można ją pobrać ze strony Mozilla. Zmian względem wersji 2.0 jest naprawdę sporo i są to zmiany na lepsze. A skoro korzystanie z tej aplikacji nic nie kosztuje, to dlaczego nie zmienić edycji 2.0 na 3.0? Polecamy tę przeglądarkę każdemu polskiemu internaucie i nagradzamy ją wyróżnieniem Wybór Redakcji.

Podbierz Mozilla Firefox 3.0

Dowiedz się więcej na temat: internet explorer | plik | silnik | internet | przeglądarka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje