Reklama

EasyShare EX1011- fotografia ramkowa

Cała kolekcja zdjęć na biurku? Coraz więcej producentów wypuszcza na rynek elektroniczne ramki. Jako pierwsi w polskim internecie mieliśmy szansę na sprawdzenie tego typu urządzenia - Kodak EasyShare EX1011.

"Aparaty cyfrowe robią furorę" - to stwierdzenie jest banałem, ale kryje się za tym coś znacznie głębszego. Wraz z coraz lepszą sprzedażą aparatów, rośnie zapotrzebowanie na związane z nimi peryferia. A obok czysto użytkowych akcesoriów, producenci próbują wprowadzić na rynek urządzenia przeznaczone do rozkoszowania się tym, co w fotografii najważniejsze - zdjęciami. Jednym z takich urządzeń jest elektroniczna ramka do zdjęć. Mieliśmy szansę sprawdzić ten swoistego rodzaju substytut dla tradycyjnych ramek - Kodak EasyShare EX1011.

Reklama

Ramka z pudełka

W naprawdę ergonomicznie przygotowanym pudełku znajdziemy pilota zdalnego sterowania, kabel zasilający, kabel USB, przejściówkę USB (wejście na USB - końcówka mini-USB), płytę CD z oprogramowaniem i skróconą instrukcja obsługi. W gruncie rzeczy więcej do szczęścia nie potrzeba. Bardzo dobrze, że Kodak pamiętał o przejściówce USB, ponieważ w samym urządzeniu zamontowano wejście mini-USB. Kilka słów więcej należy się pilotowi.

Pilot do EX1011 nie zachwyca swoim wyglądem, ale nie o wizualia tu chodzi, tylko o funkcjonalność. Siedem rzędów po trzy przyciski w każdym ułatwi nam zdalne sterowanie ramką. Jak się szybko okaże - jest to znacznie lepsze rozwiązanie niż obsługa urządzenia przy pomocy przycisków.

Karty na stół

Skoro już wywołaliśmy temat - pora przejść do omówienia EX1011. Jednym z najważniejszych elementów w elektronicznych ramkach jest wygląd, w końcu ich głównym zadaniem jest poprawianie "estetyki" miejsca, w którym ramka została umieszczona. Nie mówiąc już o fakcie, że oglądając zdjęcia naszych bliskich, chcemy patrzeć na ładnie prezentujące się urządzenie.

Kodak zdecydował się na kolor czarny. To dobry pomysł, trudno chyba o bardziej uniwersalne rozwiązanie. Istnieje jednak szansa na wymianę płyty czołowej - jeśli komuś nie odpowiada "firmowy" kolor.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje