Reklama

DAV A33 - Salonowy pecet dla każdego

Komputer firmy Asus, przeznaczony do obsługi centrum multimedialnego, zawiera 6-kanałowy wzmacniacz dźwięku. Pecet ma wiele zalet: wygodna, bezprzewodowa obsługa, ciche działanie czy elegancka leżąca obudowa.

Ze względu na rozmiary typowe dla sprzętu audio-wideo, tj. szerokość poniżej 435 mm oraz głębokość mniejszą niż 350 mm, zmieści się w każdej audiofilskiej szafce na sprzęt. Wysokość komputera to około 100 mm, jest więc niższy od większości wzmacniaczy. Należy pamiętać, że niewielki wbudowany wzmacniacz dźwięku nie zapewni takich parametrów jak specjalizowany, wysokiej klasy zbudowany przez uznaną firmę.

Reklama

Elegancja w każdym calu. Małe rozmiary nie są jedyną zaletą. Niewielki wyświetlacz LCD umieszczony w lewym przednim rogu czytelnie prezentuje podstawowe informacje, takie jak aktualny czas czy ustawiony poziom głośności. Szkoda tylko, że nie jest wyświetlany na nim pulpit systemu operacyjnego. Uruchomienie odtwarzania muzyki z internetu nie wymagałoby wtedy włączania projektora bądź telewizora. Jednak 3-calowy wyświetlacz byłby do tego zadania zbyt mały.

Obudowa DAV A33 jest dobrze wentylowana, dzięki czemu nie dochodzi do przegrzania. Warto wspomnieć, że najbardziej nagrzewającym się elementem jest wzmacniacz dźwiękowy, a powietrze wydmuchiwane przez wentylator umieszczony na procesorze jest chłodne.

W zestawie jest klawiatura wyposażona w gładzik, która komunikuje się przez Bluetooth. Jego odbiornik ukryty jest we wnętrzu komputera, więc nie wystaje poza obrys. Klawiatura jest dość wygodna, jednak rozmieszczenie klawiszy sterujących kursorem utrudnia obsługę programów, szczególnie w ciemnym pomieszczeniu. Przydałoby się delikatne podświetlenie, a gładzik można by zastąpić regulatorem kulkowym, który jest wygodniejszy wówczas, gdy klawiatura jest w powietrzu.

Łączność z siecią zapewnia karta sieci przewodowej standardu Gigabit Ethernet oraz karta sieci bezprzewodowej zbudowana z wykorzystaniem układu Atheros 5008X, która zapewnia obsługę sieci 802.11n. W zestawie jest też antena, którą można postawić w dogodnym miejscu, jednak ponieważ jest pojedyncza, szybkość sieci n jest nieco ograniczona.

Dowiedz się więcej na temat: karta | wideo

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje