Reklama

Corrino 100I - polski netbook

Na rynku netbooków robi się coraz bardziej tłoczno - w Polsce oprócz tajwańskich i koreańskich urządzeń trafimy na netbooka Corrino 100I - czy warto się nim zainteresować?

Netbooki już stały się jednym z najgorętszych produktów branży IT - nic dziwnego, że coraz więcej firm decyduje się wypuścić na rynek swój odpowiednik netbooka. Obok takich międzynarodowych gigantów jak Asus czy Samsung, swoje 3 grosze postanowiło dodać NTT z Corrino 100I. Z jakim skutkiem?

Reklama

Jest żółto

Po wyjęciu z pudełka pierwszą rzeczą, która rzuca się w oczy jest kolor netbooka - ten model ma żółtą obudowę. Na rynku mamy dostępną tylko tę wersję (przynajmniej na razie). Dość niecodzienna decyzja - trzeba przyznać. Jednym może się to podobać - inni będą kręcić nosem.

Netbook ma wymiary 260 na 195 na 33 mm i waży 1,25kg. To dość standardowy wynik. Sam netbook prezentuje się dobrze, ale bardziej dokładne oględziny wykażą, że obudowa nie wygląda na tak solidną, jaka powinna być. Tutaj 100l ustępuje trochę Eee PC czy Aspire One - tam przy dotyku całość sprawiała wrażenie trochę bardziej przemyślanego.

Jeśli chodzi o porty oraz dodatkowe urządzenia, w opisywanym netbooku znajdziemy 3 porty USB 2.0, wyjście VGA, wyjścia Line-in, Line-out, RJ-45LAN, gniazdo Kensington, Kamerkę 0,3 Mpix (konkurencja zazwyczaj ma 1,3 Mpix), czytnik kart 3w1 oraz Express Card (to ostatnie należy pochwalić - nie zdarza się to w każdym netbooku).

Ogólnie: Corrino prezentuje się dobrze, ale kolor żółty z pewnością nie spodoba się wszystkim - jednak to tak naprawdę kwestia gustu. Pora włączyć netbooka.

W praktyce

Netbook ma wyświetlacz o przekątnej 10,2" WSVGA (1024 na 600). Tutaj nie można mieć żadnych zarzutów - kąt efektywnego widzenia jest naprawdę dobry, podobnie jak kontrast oraz oddanie barw.

Nie jest większym zaskoczeniem, iż na pokładzie znajdziemy oczywiście procesor Intel Atom N270(45 nm) 1,6GHz i chipset Intel 945. NTT zdecydowało się na umieszczenie w środku 80-gigabajtowego dysku oraz 1GB pamięci RAM. Jak te rozwiązanie sprawuje się w praktyce?

Podstawowe testy, takie jak szybkość rozpakowywania plików RAR, konwersja plików wideo, obsługa materiałów HD oraz praca przy kilku włączonych jednocześnie aplikacjach pokazały, że NTT Corrino 100I radzi sobie równie dobrze, co jego tajwańscy odpowiednicy.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: porty | bateria | karta | intel | netbook

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje