Reklama

Acer Aspire Predator Sniper II

Gotowe "sklepowe" komputery niezbyt często przygotowywane są specjalnie z myślą o graczach, ale czasami trafiają się wyjątki. Jednym z nich jest Predator, Pytanie tylko, czy na ładnej obudowie jego wyjątkowość się nie kończy?

Zanim jednak przejdziemy do wyników testów, kilka słów o tym, co się kryje w jego wnętrzu. Rzut oka na konfigurację pozwala wysnuć przypuszczenie, że przy jej tworzeniu motywem przewodnim było "dwa razy więcej". Mamy więc czterordzeniowy procesor, cztery gigabajty RAM-u, dwa dyski twarde, dwa napędy optyczne (nagrywarka DVD oraz czytnik Blu-ray) oraz dwie karty graficzne pracujące w SLI, dwa gniazda gigabitowego Ethernetu i 64-bitową wersję Visty.

Reklama

Ale na tym nie poprzestano, bo jako bonus dostajemy chłodzenie cieczą, dźwięk oparty na technologii Creative X-Fi i przeznaczone dla graczy peryferia Logitecha: myszkę G5 i klawiaturę G11. Robi to wszystko niezłe wrażenie - widać, że mamy do czynienia z zawodnikiem wagi ciężkiej, i to dosłownie, bo waga zestawu na oko wynosi z pół tony (nie zaryzykowaliśmy jej dokładnego wyznaczania).

Po włączeniu komputera nasz entuzjazm niestety nieco opadł - a to za sprawą dość dużej głośności zestawu. Wprawdzie dwie karty i mocny procesor wydzielają dużo ciepła, ale trudno nie odnieść wrażenia, że użyty tutaj zestaw chłodzenia wodnego został dodany tylko po to, by dobrze wyglądał w prospektach reklamowych - dobry cooler powietrzny bez problemu poradziłby sobie ze schłodzeniem procka, generując przy tym mniejszy hałas. Mile zaskoczyła nas za to obudowa, szczególnie otwierające się "szczęki" kryjące napędy optyczne. Także rozmieszczenie złączy USB (z przodu na górze - i to cztery) jest wzorowe.

Artykuł pochodzi z CD Action 12/2008 - więcej o zawartości magazynu dowiesz się klikając na ten link!

A testy? Cóż, 64-bitowa Vista sprawiała wprawdzie nieco problemów, szczególnie z polskim Crysisem, ale ostatecznie udało się je przezwyciężyć. I jest co najmniej dobrze. Owszem, nie jest to najmocniejsza testowana przez nas konfiguracja, ale nawet w najbardziej wymagających tytułach bez problemu dobija do 40 fpsów przy maksymalnych detalach - a to do komfortowego grania w zupełności wystarczy.

Owszem, za ponad 6000 złotych można stworzyć komputer szybszy, ale jeśli poza prędkością zależy nam również na wyglądzie, a do tego znamy bogatego Mikołaja - Predator jest ciekawą

propozycją.

PLUSY

- całkiem rozsądna konfiguracja,

- robiące wrażenie dodatki,

MINUSY

- dość wysoka cena

- nie wszystkie dodatki mają sens, jeśli chodzi o wydajność

CENY

Cena rekomendowana: 6500 zł plus 1770 zł za monitor

Cena średnia: 6500 zł

Dostarczył: Acer Polska

WYNIKI - STRONA DALEJ

Dowiedz się więcej na temat: Acer firma | Acer Aspire

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje