Reklama

W Wielkiej Brytanii ruszają testy autonomicznych samochodów

​Już 1 stycznia 2015 r. w kilku brytyjskich miastach rozpoczną się pierwsze testy autonomicznych samochodów. Jest to kolejny krok w kierunku wprowadzenia tego typu pojazdów do ruchu drogowego.

Testy autonomicznych pojazdów odbędą się w czterech różnych miejscach - Greenwich (Londyn), Coventry, Bristolu i Milton Keynes. W każdym z nich będą badane inne aspekty automobili przyszłości.

W Greenwich testy skupią się głównie na autonomicznym parkowaniu. Zostaną także odtworzone trójwymiarowe modele, które pozwolą przeanalizować reakcje i zachowania ludzi na jezdni.

W Bristolu inżynierowie sprawdzą, czy autonomiczne samochody wpłyną na zmniejszenie zatłoczenia na drogach i tym samym zwiększą bezpieczeństwo kierowców. Będą tam także prowadzone badania mierzące reakcje ludzi na nową technologię oraz skutki wprowadzenia pojazdów od strony prawnej i ubezpieczeniowej. Swój udział zapowiedziała znana firma ubezpieczeniowa Axa.

W Coventry będą testowane autonomiczne samochody przeznaczone jedynie dla obszarów dostępnych dla ludzi.

W Milton Keynes ma z kolei powstać system autonomicznych taksówek, które będzie można zamówić poprzez aplikację na smartfonie.

Wszystkie testy samoprowadzących się maszyn zakończą się maksymalnie za 3 lata.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje