Reklama

Urządzenia smart w służbie zdrowiu – szczoteczki elektryczne również do nich należą!

Najlepsze szczoteczki elektryczne są dokładniejsze i wygodniejsze od manualnych, a przy tym można je już połączyć ze smartfonem. Oral-B Genius 10000 to najbardziej zaawansowana szczoteczka elektryczna na rynku, która pomaga na co dzień dbać o zdrowe zęby.

Każdy chce mieć piękny i zdrowy uśmiech. Aby tego dokonać trzeba regularnie odwiedzać stomatologa, nitkować przestrzenie międzyzębowe i zaprzyjaźnić się ze szczoteczką elektryczną. Nie jest tajemnicą, że nowoczesne szczoteczki rotacyjne zostawiły daleko w tyle te manualne i soniczne, bo docierają do wszystkich zakamarków i są wyjątkowo wygodne w użyciu. Ponadto można je stosować już od najmłodszych lat (oczywiście inne modele o mniejszej mocy silnika), co z kolei wyrabia zdrowe nawyki u naszego dziecka.

Szczoteczka elektryczna a manualna

Reklama

Gdyby chcieć odpowiedzieć jednym argumentem na pytanie: w czym szczoteczka elektryczna jest lepsza od manualnej, należałoby przytoczyć, że jest znacznie dokładniejsza. Szczoteczki elektryczne, np. te popularnej marki Oral-B wykonują nie tylko ruchy pionowe i poziome, tzw. wymiatające (jak w przypadku tradycyjnych szczoteczek manualnych i sonicznych), ale także oscylacyjno-rotacyjne, co przekłada się na dokładniejsze usuwanie płytki nazębnej z przestrzeni międzyzębowych i kieszonek dziąsłowych. 

Do korzystania ze szczoteczki elektrycznej nie są wymagane żadne umiejętności - co może okazać się kluczowe dla osób schorowanych lub np. z zagipsowaną ręką. Ponieważ wszystkie niezbędne ruchy podczas szczotkowania wykonuje za nas wbudowany silnik, nie musimy wkładać znacznej siły w szczotkowanie.

Większość szczoteczek z wyższej półki ma wbudowany timer, dzięki któremu szczotkujemy zęby tylko tyle, ile faktycznie jest wymagane, czyli 30 sekund na każdą ćwiartkę jamy ustnej. Podczas tych 2 minut, szczoteczka elektryczna wykona lepszą robotę niż podczas mycia zębów klasyczną szczoteczką nawet dwa razy dłużej.

Warto pomyśleć o szczoteczce elektrycznej jak o inwestycji. Nic bowiem nie stoi na przeszkodzie, by kupić jedną szczoteczkę elektryczną dla kilku domowników, a wymieniać się tylko końcówkami. Te z kolei nie są drogie i - w zależności od konkretnego modelu - kosztują po 10-15 zł za sztukę, choć zazwyczaj są sprzedawane w pakietach. Koszty eksploatacji szczoteczki elektrycznej nie przekraczają 50 zł rocznie, mimo iż na start trzeba wydać znacznie wyższą kwotę.

Najważniejsze cechy szczoteczki Oral-B Genius 10000

Oral-B Genius 10000 to najbardziej zaawansowana szczoteczka elektryczna na rynku. Stomatolodzy podkreślają, że najbardziej efektywne są modele z okrągłą główką, wykonujące nawet 58 500 ruchów, czyli znacznie więcej niż ludzka ręka. Co więcej, są to różne rodzaje ruchów, bo technologia czyszczenia 3D stanowi połączenie trzech różnych ruchów: oscylacyjno-rotacyjnych i pulsacyjnych. 

Wymienna, okrągła końcówka kształtem jest zbliżona do profesjonalnych narzędzi dentystycznych, dzięki czemu otacza każdy ząb, delikatnie usuwając o 100 proc. więcej płytki nazębnej wzdłuż linii dziąseł w porównaniu ze szczoteczką manualną.

Szczoteczka elektryczna Oral-B dysponuje także 6 różnymi trybami czyszczenia, które pozwalają na dopasowanie do indywidualnych potrzeb użytkownika, a wśród nich m.in. tryb czyszczenia codziennego, tryb delikatny, tryb pielęgnacji dziąseł czy tryb wybielania. Co więcej, szczoteczka sama zakomunikuje, gdy będziemy za bardzo przyciskać ją do zębów. Pierścień LED, który otacza wymienną końcówkę szczoteczki zmieni kolor z niebieskiego (prawidłowa siła nacisku) na czerwony (za mocne szczotkowanie). Jest to o tyle istotne, że używanie zbyt dużej siły podczas mycia zębów może doprowadzić do osłabienia szkliwa i dziąseł.

Szczoteczkę można sparować poprzez Bluetooth ze smartfonem i połączyć z dedykowaną aplikacją (na Androida i iOS), która otwiera przed użytkownikiem wachlarz możliwości. Do najważniejszych należy zaliczyć:

- technologię wykrywania położenia, która dzięki funkcji  rozpoznawania obrazu wideo za pomocą kamery umieszczonej w smartfonie - pomaga ona w dokładnym myciu całej jamy ustnej, dbając aby żaden z obszarów nie został pominięty;

- system informujący poprzez zmianę koloru SmartRing oraz zatrzymaniu ruchów pulsacyjnych o szkodliwym dla dziąseł i szkliwa zbyt silnym nacisku szczoteczki.

Poza szczoteczką w zestawie znajdziemy także etui podróżne wykonane ze sztywnego i trwałego materiału. Można je ustawić pionowo lub poziomo, a ponadto zmieścimy w nim szczoteczkę oraz dwie końcówki. Co ciekawe, szczoteczkę można naładować bez wyciągania jej z etui.

Szczoteczka, którą warto mieć

Szczoteczka elektryczna Oral-B Genius 10000 jest prosta w obsłudze, wygodna, a przede wszystkim niezwykle skuteczna. To bez wątpienia najinteligentniejsza ze szczoteczek elektrycznych dostępnych na rynku i jeden z tych produktów, w które warto zainwestować trochę więcej.


Artykuł powstał we współpracy z marką Oral-B.

materiały promocyjne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje