Reklama

Tatuaż na rok - idealne rozwiązanie dla niezdecydowanych

Tatuaż to w wielu przypadkach chwilowa zachcianka, której mamy ochotę pozbyć się po kilku miesiącach. Nowy startup o nazwie Ephemeral może to umożliwić tworząc tatuaże, które znikają po roku.

Reklama

O tym, że tatuaże przez wielu nie są traktowane jako pamiątka na całe życie świadczy fakt, jak popularne są dziś kliniki oferujące zabiegi ich usuwania. Ephemeral stworzył specjalny tusz, który stopniowo rozkłada się w naszym organizmie - po roku nie ma już po nim śladu.

Tradycyjne tatuaże pozostają trwałe, gdyż cząsteczki barwnika są zbyt duże dla układu odpornościowego, by móc się ich pozbyć. Tusz opracowany przez Ephemeral wykorzystuje znacznie mniejsze molekuły, które mogą być "wypłukane" za pomocą specjalnego roztworu. To bardzo dobre rozwiązanie dla osób niezdecydowanych, które chciałyby przetestować tatuaż zanim się na niego zdecydują, bez jakichkolwiek konsekwencji zdrowotnych.

Nowa usługa nie będzie dostępna wcześniej niż w 2017 r., choć zespół Ephemeral ma niemal wszystko, by rozpocząć globalną dystrybucję innowacyjnego tuszu.

- Ephemeral narodził się poprzez moje własne doświadczenia. Od czasów młodości, interesowałem się tatuażami, ale moi rodzice byli nim przeciwni, głównie ze względu na trwałość. Miałem tatuaż, ale musiałem usunąć go za pomocą chirurgii laserowej - powiedział Seung Shin, CEO Ephemeral.

Innowacyjny tusz Ephemeral jest obecnie testowany na świniach, ze względu na bliskie podobieństwo genetyczne do ludzi. Wykonanie średniej wielkości tatuażu przy pomocy tuszu Ephemeral miałoby kosztować ok. 50-100 dol. Projekt najprawdopodobniej wystartuje w przyszłym roku.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: tatuaż | tusz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje