Stephen Hawking nie potrafi zrozumieć fenomenu Donalda Trumpa

Stephen Hawking, to jeden ze współczesnych geniuszy, który ostatnio coraz rzadziej zajmuje się astrofizyką, natomiast komentuje każdy inny temat. Teraz wypowiedział się o Donaldzie Trumpie.

Niedawno Hawking we współpracy z rosyjskim miliarderem Jurijem Milnerem ogłosił projekt Breakthrough Starshot, którego celem jest wysłanie miniaturowych statków kosmicznych do gwiazdy Alfa Centauri, oddalonej od nas o 4 lata świetlne. To odważna inicjatywa, której realizacja może rozpocząć się jeszcze za naszego życia. Teraz wybitny brytyjski astrofizyk udzielił wywiadu dotyczącego zupełnie innej sfery.

W programie "Good Morning Britain" Hawking przyznał, że "nie potrafi" zrozumieć ludzkiej żądzy do władzy politycznej.

- Mogę zrozumieć wszechświat, ale nie potrafię zrozumieć fascynację Donaldem Trumpem. On jest demagogiem, który wydaje się odwoływać do najniższego wspólnego mianownika - powiedział Hawking.

26 maja Donald Trump zapewnił sobie nominację na fotel prezydenta USA z ramienia Partii Republikańskiej. Wybory prezydenckie odbędą się 8 listopada 2016 r. i - zgodnie z opiniami specjalistów - Trump nie jest w nich pozbawiony szans na zwycięstwo.

Dowiedz się więcej na temat: stephen hawking | Donald Trump | astronomowie

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje