Reklama

Stephen Hawking nie potrafi zrozumieć fenomenu Donalda Trumpa

Stephen Hawking, to jeden ze współczesnych geniuszy, który ostatnio coraz rzadziej zajmuje się astrofizyką, natomiast komentuje każdy inny temat. Teraz wypowiedział się o Donaldzie Trumpie.

Niedawno Hawking we współpracy z rosyjskim miliarderem Jurijem Milnerem ogłosił projekt Breakthrough Starshot, którego celem jest wysłanie miniaturowych statków kosmicznych do gwiazdy Alfa Centauri, oddalonej od nas o 4 lata świetlne. To odważna inicjatywa, której realizacja może rozpocząć się jeszcze za naszego życia. Teraz wybitny brytyjski astrofizyk udzielił wywiadu dotyczącego zupełnie innej sfery.

W programie "Good Morning Britain" Hawking przyznał, że "nie potrafi" zrozumieć ludzkiej żądzy do władzy politycznej.

- Mogę zrozumieć wszechświat, ale nie potrafię zrozumieć fascynację Donaldem Trumpem. On jest demagogiem, który wydaje się odwoływać do najniższego wspólnego mianownika - powiedział Hawking.

26 maja Donald Trump zapewnił sobie nominację na fotel prezydenta USA z ramienia Partii Republikańskiej. Wybory prezydenckie odbędą się 8 listopada 2016 r. i - zgodnie z opiniami specjalistów - Trump nie jest w nich pozbawiony szans na zwycięstwo.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: stephen hawking | Donald Trump | astronomowie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje