Reklama

SpaceShipTwo ma za sobą najważniejszy lot

SpaceShipTwo odbył bardzo ważny testowy lot. Czego udało się przy tym dokonać?

Reklama

Statek kosmiczny SpaceShipTwo (SS2) wzniósł się w powietrzne z pomocą statku matki. Po odłączeniu wykonał pierwszy samodzielny lot z użyciem silników rakietowych. Dzięki nim udało mu się przekroczyć barierę dźwięku. SS2 ma za sobą 25 lotów testowych, ale dopiero ten był całkowicie samodzielny.

Reklama

Warto zaznaczyć, że SS2 będzie wynoszony w górne warstwy atmosfery z pomocą statku matki. Dopiero po odłączeniu uda się do przestrzeni kosmicznej, gdzie pasażerowie przez kilka minut poczują na własnej skórze, co to znaczy znajdować się w stanie nieważkości. Następnie maszyna samodzielnie powróci na Ziemię.

- To jest ważny dzień i najważniejszy pojedynczy lot naszego programu Virgin Galactic. To moment, w którym udało się nam połączyć dwa najważniejsze elementy - statek kosmiczny i jego silnik rakietowy, które do tej pory przez kilka lat testowane były osobno - powiedział Branson.

Richard Branson od miesięcy zapowiada wielką rewolucję w temacie kosmicznej turystyki. Z początkiem tego roku jego statek miał zabierać w komos pierwszych zamożnych śmiałków. Ostatecznie znacznie lepiej spisała się inna prywatna firma - SpaceX.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: SpaceShipTwo | Virgin Galactic | loty w kosmos | statek kosmiczny

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje