Reklama

Robot powie ci, czy masz nieświeży oddech

Problem nieświeżego oddechu lub przykrego zapachu stóp dotyczy wielu osób. W Kitakyushu National College of Technology stworzono roboty, które pomogą z tym walczyć.


Reklama

Pierwszy z niezwykłych robotów nazywa się Kaori-chan i składa się praktycznie tylko z jednego elementu przypominającego głowę manekina. Użytkownik dmucha na twarz maszyny, który - w zależności od intensywności zapachu - wydaje stosowny komentarz. Wśród najczęściej występujących jest m.in. "fuj, masz nieświeży oddech", "to poza granicą cierpliwości" czy "to żenujące".
 
Drugi z robotów - Shuntaro-kun - przypomina psa. Mechaniczne zwierze podchodzi do użytkownika przytulić się, gdy zapach stóp mieści się w odgórnie przyjętych normach. Ale gdy nieświeże skarpetki wydzielają odór, robot szczeka, rzuca się na podłogę lub udaje martwego.

Oba roboty wyposażono w powszechnie występujące na rynku, wykorzystujące czterostopniową skalę, czujniki zapachów. Twórcą robotów jest Kennosuke Tsutsumi z CrazyLabo, który przyznał, że zabrał się za projekt, by pocieszyć ludzi, którzy przeżyli tragedię.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: robot | zapachy | nieświeży oddech

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje