Reklama

Pierwszy samolot pasażerski Mitsubishi Aircraft Corporation

Serwis Aviation Week donosi, że w Japonii odbyła się prezentacja samolotu pasażerskiego o nazwie Mitsubishi Regional Jet (MRJ), którego produkcją zajmuje się firma Mitsubishi Aircraft Corporation.

MRJ pomieści od 70 do 90 pasażerów. Za jego produkcję odpowiadają Mitsubishi Aircraft Corporation oraz Toyota Motor Corporation. Niemały wkład w wygląd samolotu na natomiast Fuji Heavy Industries.

Prezentacja maszyny odbyła się w hangarze, gdzie zgromadzono przedstawicieli wybranych mediów. Serwis Aviation Week donosi, że konstrukcja prezentowała się niezwykle efektownie, a sam producent przyznaje, że została wykonana z ogromną dbałością o detale i jak największą wydajność aerodynamiczną przy jednoczesnej redukcji kosztów.

Reklama

Mitsubishi Aircraft planuje skonstruować 5 maszyn testowych w wersji 86-96-miejscowej, czyli MRJ90. Powstanie również wariant MRJ70, który pomieści od 70 do 80 osób. Producent ma również nadzieję, że wszystkie formalności związane z dopuszczeniem samolotu do seryjnej produkcji uda się spełnić przed końcem drugiego kwartału 2017 roku.

Warto zaznaczyć, że nowa konstrukcja cieszy się zainteresowaniem. Na razie Mitsubishi Aircraft zgromadziło zamówienia na 223 samoloty z opcją dodatkowych 184.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje