Niemiecka firma stworzyła plastikową terenówkę

Niemiecka firma Uniqueco stworzyła eFROOG, wielozadaniowy samochód z napędem 4x4 przypominający jeepa. Jego niezwykłość polega na tym, że w większości jest on zbudowany z tworzywa sztucznego.

eFROOG ma elementy z tworzywa sztucznego mocowane do stalowych i aluminiowych ram. Według producenta, pojazd spełnia wszelkie normy bezpieczeństwa oraz zdaje pozytywnie testy zderzeniowe.

Zastosowanie plastiku do budowy eFROOG znacznie zmniejszyło jego masę - pojazd waży 550 kg. Producent przekonuje, że stosując tę metodę można stworzyć samochody nawet o połowę lżejsze od metalowych odpowiedników. Co więcej, plastik jest odporny na blaknięcie i zarysowania. eFROOG jest dostępny w kilku wersjach kolorystycznych.

Zmniejszenie ciężaru implikuje spadek parametrów technicznych zastosowanego napędu. Pojazd jest napędzany przez 1,2-litrowy silnik o mocy 70 KM oraz dodatkową jednostkę elektryczną o mocy 20 KM.

Uniqueco będzie sprzedawać kilka wersji eFROOGa różniących się wyglądem i przystosowaniem, m.in pickup o ładowności 980 kg. Cena podstawowego modelu zaczyna się od 35 000 euro.

Dowiedz się więcej na temat: samochód | 4x4 | samochód terenowy | jeep

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje