Reklama

NASA wybrała nowych kandydatów na astronautów

Ośmioro nowych kandydatów na astronautów NASA zostało publicznie przedstawionych w centrum kosmicznym imienia Johnsona. Przez najbliższe dwa lata przejdą oni trening podstawowy, po którym będą mogli zostać przydzieleni do lotu.

Od czasów "Mercury Seven", czyli pierwszej amerykańskiej grupy astronautów, agencja kosmiczna NASA co kilka lat przeprowadza nowy nabór kandydatów do załogowych misji kosmicznych. To właśnie spośród tych kandydatów wybierane są załogi do przyszłych wypraw.

Proces rekrutacyjny do nowej grupy kandydatów rozpoczął się w listopadzie 2011 roku i zakończył się w styczniu 2012 roku. NASA otrzymała wówczas 6372 aplikacje, więcej niż we wszystkich wcześniejszych rekrutacjach, za wyjątkiem tej z 1978 roku. Po styczniu 2012 roku trwał proces selekcji kandydatów - aż ostatecznie lista skurczyła się do zaledwie ośmiu osób. W połowie czerwca nastąpiło oficjalne ujawnienie nowej grupy kandydatów na astronautów:

- dr Josh A. Cassada (39 lat),

Reklama

- Victor J. Glover (37 lat),

- Tyler N. (Nick) Hague (37 lat),

- Christina M. Hammock (34 lata),

- Nicole Aunapu Mann (35 lat),

- Anne C. McClain (34 lata),

- dr Jessica U. Meir (35 lat),

- Andrew R. Morgan (37 lat).

20 sierpnia administrator NASA, Charles Bolden, przedstawił kandydatów w sali makiet statków kosmicznych (mock-up facility) Centrum Kosmicznego im. Johnsona. Za astronautami znajdowała się makieta nowej kapsuły agencji kosmicznej, statku Orion. Wygląda na to, iż to pośród tej grupy astronautów znajdą się osoby, które będą brały udział w misjach poza niską orbitę okołoziemską. To oni polecą do asteroid, na Księżyc, a być może nawet na Marsa.

Źródło informacji (SFN)

Michał Moroz

Źródło informacji

Kosmonauta

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje