Reklama

Motocykliści spotykają Hobbita

​Ostatnio internet obiegł materiał wideo przedstawiający niezwykłe spotkanie między motocyklistą a przedstawicielem jednego z rdzennych plemion Sumatry.

Załączony materiał wideo został uwieczniony przez kamerę umieszczoną na kasku jednego z motocyklistów, który wraz z kolegami jeździł po lasach niedaleko miasta Banda Aceh na Sumatrze. Nagle na drodze pojawił się półnagi człowiek dzierżący włócznię, powodując upadek jednego z motocyklistów. Wystraszony przedstawiciel nieznanego plemienia szybko ukrył się wśród wysokich traw.

Eksperci uważają, że motocykliści mogli spotkać członka bliżej nieokreślonego plemienia żyjącego w lesie. Sumatra jest domem dla kilku plemion łowców prowadzących półkoczowniczy tryb życia. Niewykluczone, że był to przedstawiciel plemienia z wioski Rampasasa na wyspie Flores, którzy charakteryzują się niedużym wzrostem (do 150 cm).

W przeszłości, na wyspie Flores archeolodzy znaleźli szczątki ludzi o wzroście 1,1 m, których nazwali Homo floresiensis lub po prostu "Hobbitami". Niektórzy twierdzą, że ludzie z Flores mogą być powiązani z wymarłym gatunkiem człowieka.

Ze względu na jakość nagrania wideo, trudno stwierdzić czy jest ono autentyczne.

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: sumatra | ludy pierwotne | Hobbit

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje