Reklama

Drony Facebooka wielkości Boeinga 747 i 5 lat bez lądowania

Facebook zdradza część planów związanych z inicjatywą o nazwie internet.org, która polega na dostarczeniu internetu tam, gdzie wciąż jest on towarem deficytowym.

internet.org to wspólne przedsięwzięcie Facebooka i sześciu wielkich firm branży telekomunikacyjnej (Samsung, Ericsson, MediaTek, Nokia, Opera i Qualcomm) mające zapewnić dostęp do internetu dwóm trzecim światowej populacji, dla których wciąż pozostaje on poza zasięgiem.

Reklama

Facebook kupił niedawno firmę Titan Aerospace zajmującą się produkcją dronów. Teraz już wiemy, że z jej pomocą zbudować potężne bezzałogowe maszyny zasilane energią słoneczną, które będą mogły pozostawać w powietrzu nawet do 5 lat i udostępniać sieć. Na Social Good Summit Yael Maguire z Facebook Connectivity Lab' zdradził, że wielkością będą one dorównywały Boeingom 747.

Wysłanie ich w powietrze pozostaje tylko kwestią czasu, a dokładnie - odpowiednich regulacji prawnych. Otóż maszyny będą zmuszone działać na wysokości od 18 do 27 km, aby uniezależnić się od warunków pogodowych, a na to wciąż nie ma pozwolenia.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Facebook | internet.org

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje