Reklama

Dla kogo przeznaczone są oczyszczacze powietrza?

Powszechny w naszych miastach problem smogu sprawia, że skuteczny oczyszczacz powietrza przestał być jedynie kolejnym domowym gadżetem i stał się prawdziwą koniecznością. Kto powinien pomyśleć o zakupie takiego urządzenia?

Odpowiedź na postawione wyżej pytanie może być tylko jedna: każdy! Oddychamy przecież wszyscy i stan naszego zdrowia jest ściśle związany z tym, jakie powietrze nas otacza. Wszechobecny w Polsce smog niszczy nasze płuca i oskrzela, wywołując m.in. astmę. Źle wpływa na nasz układ krążenia, przyczyniając się np. do choroby niedokrwiennej serca i zawału. Powoduje też raka i może przyczyniać się do udaru. Bez przesady można powiedzieć, że jakość powietrza jest podstawowym i najważniejszym czynnikiem decydującym o naszym życiu. Przed zanieczyszczeniami obecnymi w powietrzu nie ma jednak ucieczki. Pył zawieszony, bakterie, alergeny i inne szkodliwe składniki z łatwością przedostają się przecież do naszych domów. Aby poradzić sobie z tym problemem, warto zastanowić się nad zakupem skutecznego oczyszczacza powietrza.

Reklama

Urządzenie tego typu można polecić każdemu, kto chce cieszyć się w domu czystym powietrzem i swobodnym oddechem. Oczyszczacz docenią z pewnością osoby z problemami oddechowymi, pozytywnie wpłynie również na zdrowie kobiet w ciąży i dzieci. Bardzo przyda się tam, gdzie ktoś z domowników pali papierosy. Sprawdzi się również wtedy, gdy w naszym domu prowadzimy remont i wszystkie pomieszczenia wypełniają szkodliwe opary farb i lakierów.

Na dobry sen

Wszelkie obecne w powietrzu zanieczyszczenia - pył zawieszony, kurz czy pyłki roślin - mogą w bardzo negatywny sposób wpływać na jakość naszego snu. Nocny odpoczynek zostanie również zakłócony wtedy, gdy powietrze w naszej sypialni będzie zbyt wilgotne lub nadmiernie suche. Wszystkie te czynniki mogą utrudniać zasypanie, sprawić, że nasz sen będzie płytki, a oddech utrudniony. W skrajnych przypadkach możemy przez to zacząć chorować na bezdech senny lub narazić się na bezsenność, która zrujnuje nasze codzienne funkcjonowanie.

Oczyszczacz powietrza można polecić każdemu, komu zależy na poprawie jakości snu. Z myślą o takich użytkownikach oczyszczacze np. marki  Philips są wyposażone w specjalny tryb nocny, który odpowiada za cichą pracę urządzenia w nocy. Model AC3829/10 łączy w sobie natomiast możliwość filtrowania z funkcją nawilżania powietrza, która dodatkowo pomoże poprawić komfort oddychania i snu, szczególnie w sezonie grzewczym.

Nieoceniony dla alergików

Grupą, dla której oczyszczacze powietrza mogą być szczególnie pomocne, są alergicy. Dobre oczyszczacze oferują im osobny tryb działania i są w stanie usunąć z powietrza większość alergenów. W oczyszczaczach Philips zastosowano specjalne filtry NanoProtect HEPA, które zatrzymają 99,97 proc. szkodliwych dla alergików drobin: kurz, pleśń, roztocza, pyłki roślinne i sierść zwierząt. Dzięki nim można łatwo złagodzić najbardziej dokuczliwe objawy alergii, takie jak łzawienie i zaczerwienienie oczu, swędzenie nosa, kichanie i katar. Dla alergików ważną informacją jest też to, że oczyszczacze posiadają odpowiednie certyfikaty, przyznane przez Polskie Towarzystwo Alergologiczne i Fundację Europejskiego Centrum Badań Alergii (ECARF). Potwierdzają one, że urządzenia filtrujące są bezpieczne dla użytkowników i spełniają najwyższe standardy jakości. Dodatkowo badania kliniczne potwierdzają, że pomagają w łagodzeniu objawów alergii wziewnej.

Artykuł powstał we współpracy z marką Philips


INTERIA/materiały prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje