Reklama

CIA boi się, że Rosja steruje pogodą na świecie

​CIA jest przekonana, że kraje wrogo nastawione do USA mogą manipulować pogodą na świecie, wywołując susze czy powodzie w konkretnych miejscach. To przerażająca wizja, która może dotknąć nas wszystkich.

Kontrolowanie klimatu i stosowanie broni, która jest w stanie wywołać niekorzystne zjawiska pogodowe do tej pory było brane na poważnie głównie przez zwolenników teorii spiskowych. Teraz okazuje się, że jest to bardziej niż możliwe. A przynajmniej obawia się tego CIA.

Takie rewelacje wypłynęły od Alana Robocka z Rutgers University, specjalisty ds. kontroli klimatu, który kilka lat temu otrzymał enigmatyczny telefon od amerykańskich służb specjalnych.

- Konsultant CIA był zainteresowany tym, czy państwa wrogie Stanom Zjednoczonym mogą wpływać na światową pogodę. A jeżeli tak, to czy istnieje jakiś sposób na wykrycie tego procederu? Oczywiście, zapytali mnie także o sytuację odwrotną. Czy wrogie państwo wiedziałoby o tym, gdybyśmy to my kontrolowali ich klimat? Powiedziałem, co wiem na ten temat - wyjawił Robock, który w obawie o swoje bezpieczeństwo dopiero teraz postanowił upublicznić szczegóły tajemniczego zdarzenia.

Robock jest jednym z wielu specjalistów z całego świata, którzy badają potencjalne możliwości manipulacji pogodą i klimatem. Powszechnie wiadomo, że wpływanie na pogodę jest możliwe, a specjalne techniki (np. zasiewanie chmur) były stosowane w przeszłości, np. podczas wojny w Wietnamie. Robock wyjaśnił, że wszelkie próby kontrolowania pogody na szerszą skalę zostałyby natychmiastowo wykryte.

Reklama

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: pogoda | projekt HAARP | sterowanie klimatem | CIA

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje