Reklama

Chcesz mieć czystsze ubrania? Dodaj diamentów do prania

Dodanie do pralki diamentowego żwiru może być najskuteczniejszym sposobem na pozbycie się brudu i tłuszczu.

Niezależnie od zaawansowania technologicznego, największym producentom AGD na świecie wciąż nie udało się stworzyć pralki idealnej. Problemem nie jest jednak nieefektywna konstrukcja urządzeń, a cząsteczki tłuszczu, które przytwierdzają brud do ubrań. Aby się ich pozbyć dodajemy różnorakie detergenty, wybielacze, barwniki czy inne środki powierzchniowo czynne. A przecież jest prostszy sposób - do prania wystarczy dodać diamentowego żwiru.

Reklama

Cząsteczki tłuszczu są wiązane przez nanodiamenty, dzięki czemu odłączają się one od ubrań i są skutecznie usuwane, nawet przy niskich temperaturach. Naukowcy szacują, że tym sposobem można pozbyć się dwa razy więcej tłuszczu niż przy użyciu konwencjonalnych detergentów.

O dziwo, diamentowy żwir jest stosunkowo tani. Masowa produkcja pozwala na ustalenie ceny około 100 dol. za 0,45 kg. W pełni załadowana pralka zużywa nie więcej niż 0,1 g. Łatwo policzyć, że za 100 dol. otrzymamy diamenty na 4500 cykli prania.

W obawie przed globalnym użyciem diamentowego żwiru zamiast klasycznych detergentów, wielkie firmy z branży chemicznej ostrzegają, że korzystanie z nich może powodować nieodwracalne uszkodzenia pralek.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: diamenty | pranie | pralka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje