AppGallery – aplikacje na każdą okazję

Smartfon bez aplikacji byłby zwykłą komórką. Dzisiaj nie wyobrażamy sobie funkcjonowania bez apek w kieszeni. Co warto zainstalować? Na przykładzie AppGallery opisujemy, co może się przydać i co było bardzo popularne w 2020 roku wśród użytkowników sklepu z aplikacjami Huawei.

Reklama

Każdy posiadający smartfona ma zainstalowane przynajmniej kilkanaście aplikacji na swoim telefonie, ale w rzeczywistości regularnie korzysta z kilku, najbardziej dla nasz przydatnych i ulubionych.  W sklepie AppGallery znajdziemy ponad 1000 polskich aplikacji, a w skali globalnej jest ich już ponad 96 tysięcy. Postanowiliśmy przybliżyć kilka najciekawszych w wybranych kategoriach, tak aby każdy mógł znaleźć grupę swoich ulubionych aplikacji - jak się okazuje, jest w czym przebierać.

W podróży

AutoMapa to bardzo dobrze znana wśród kierowców nawigacja, nie przez przypadek jest to najpopularniejsza dostępna w AppGallery tego typu aplikacja. Zajmująca ponad 500 MB mapa Polski jest aktualna i precyzyjna, znajdziemy w niej ponad 8 mln adresów i obszerną bazę dróg, łącznie  z rzadko uczęszczanymi. Aplikacja w sprawny sposób poinformuje nas o korkach, możliwych skrótach i niespodziewanych wydarzeniach. Nie zabrakło wersji offline, w sytuacji, kiedy nie możemy skorzystać z transferu danych. Jednym z dostępnych głosów nawigacji jest doskonale rozpoznawany Krzysztof Hołowczyc.

W AppGallery znajdziemy również coś dla osób nie podróżujących samochodem. Ze sklepu można pobrać Moovit, apkę udostępniającą rozkłady jazdy komunikacji miejskiej, mapy i analizy ruchu miejskiego. Dzięki niej możemy zaplanować podróż w 3200 miastach w 106 krajach, korzystając nie tylko z rozkładów jazdy, ale również z alertów serwisowych informujących o zakłóceniach na trasie. Aplikacja jest przystosowana dla osób niepełnosprawnych, wyposażono ją w specjalne funkcje odczytu informacji dla osób niedowidzących oraz identyfikacji tras dostępnych dla wózków inwalidzkich. A kiedy sytuacja pandemiczna wreszcie się uspokoi, w AppGallery znajdziemy aplikacje ułatwiające planowanie podróży takie jak: Booking.com, eSky i Skyscanner.

Gra muzyka


TIDAL to aplikacja, której nie trzeba przedstawiać fanom dobrej muzyki o doskonałej jakości. Wyjątkowym aspektem platformy TIDAL jest obecność utworów wykorzystujących bezstratną formę kompresji MQA, a także dźwięk korzystający ze sferycznej technologii Sony 360 - trudno o audio w wyższej jakości. Z biblioteką ponad 60 mln utworów i specjalnie przygotowanych materiałów wideo, TIDAL jest pozycją obowiązkową dla fanów dobrego dźwięku.

Jeśli jednak nie chcemy korzystać z serwisu posiadającego abonament, można pobrać aplikację Open FM, kultową platformę z ponad setką różnego rodzaju stacji muzycznych, z wszystkimi mniej lub bardziej znanymi gatunkami muzycznymi i specjalnymi, wybranymi przez ekspertów kategoriami, np. muzyką do auta. Odpowiednia kompresja danych sprawia, że apka zużywa tylko kilkanaście megabajtów danych.

Ale  na smartfonie nie słuchamy wyłącznie muzyki - dzisiaj gigantyczną popularność mają podcasty. W tym przypadku pomocna okaże się Przeglądarka, autorska aplikacja Huawei, preinstalowana na urządzeniach lub gotowa do pobrania z AppGallery. Otwiera ona przed nami świat podcastów takich jak:  Raport o Stanie Świata autorstwa Dariusza Rosiaka, Poranne Rozmowy RMF FM, Strefa Psyche SWPS, a także treści audio Halo Radio, Weszło.fm i magazynu opinii Pismo.

Czas zakupów

Polacy pokochali kupowanie i sprzedawanie w Internecie już dawno temu, ale ostatnie miesiące sprawiły, że e-handel stał się najważniejszym sposobem robienia zakupów. W AppGallery znajdziemy aplikację OLX największej platformy ogłoszeniowej w kraju, gdzie możemy sprzedać i kupić właściwie wszystko. Aplikacja w wersji dla urządzeń Huawei posiada funkcje znane z wersji przeglądarkowej. Po zalogowaniu się na nasze konto w bezpieczny sposób dokonamy kluczowych dla nas transakcji. Jeśli korzystamy z Allegro, odpowiednia aplikacja znanej platformy handlowej również czeka na nas w AppGallery.

Skoro kupujemy i sprzedajemy, to musimy odbierać paczki. Z pomocą przychodzi aplikacja InPost, dzięki której bez drukowania etykiet możemy otwierać skrytki zdalne lub wysyłać paczki. Z aplikacją nie musimy nawet korzystać z ekranu Paczkomatu, wystarczy wybrać odpowiednią opcję w aplikacji, a skrytka otworzy się i będziemy mogli odebrać upragnioną przesyłkę.

W bibliotece AppGallery natrafimy również na aplikacje największej sieci drogeryjnej w Polsce, apkę Rossmann PL, która pomoże nam w wykonywaniu zakupów samoobsługowych, a także na oficjalną aplikację sieci sklepów Żabka, czyli Żappkę - dzięki niej możemy m.in. zbierać specjalne punkty za kolejne wykonane zakupy.

Za transakcje trzeba czymś zapłacić. Obecnie w AppGallery natrafimy na osiem aplikacji bankowych, w tym dwie zintegrowane z HMS (usługami mobilnymi Huawei) - aplikacja mBanku i aplikacja IKO należąca do PKO Banku Polskiego. Aplikacje PeoPay i PeoPay Kids należące do Banku Pekao S.A., a także aplikacje Idea Banku, Nest Banku oraz dwie aplikacje Getin Noble Banku - Getin Mobile i Noble Mobile, są na razie dostępne dla użytkowników urządzeń Huawei z GMS. Ich integracja z HMS jest w toku. Pod koniec listopada Huawei ogłosił również współpracę z Bankiem Millennium, dzięki czemu aplikacja banku będzie dziewiątą bankową aplikacją w AppGallery.

Konsola w kieszeni


Mobilny gaming łączy miliony graczy na całym świecie. W AppGallery znajdziemy jedną z najpopularniejszych na świecie gier dla wielu osób - kultowy World of Tanks. Kieszonkowa wersja pojedynków najlepszych czołgów na różnych frontach i w różnych konfiguracjach to doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu i chwilę tak potrzebnego relaksu. Gra działa całkiem dobrze nie tylko na smartfonach z wyższej półki.

Z innymi graczami możemy również zmierzyć się w strategii czasu rzeczywistego Dystopa: Contest of Heroes, gdzie w specjalnie przygotowanych międzygalaktycznych potyczkach, razem lub samemu, budujemy nasze imperium i stawiamy czoła innym mobilnym strategom. A dla poszukujących adrenaliny i szybkich wyścigów pozostają takie pozycje jak Asphalt 9: Legends. Za jej sprawą siadamy za kółkiem najnowszych samochodów i ścigamy się z pozostałymi zawodnikami w coraz bardziej skomplikowanych trasach w różnych zakątkach świata.

Sklep dla każdego i duża społeczność użytkowników

Wśród kategorii dostępnych w sklepie Huawei z aplikacjami znajdziemy wszystkie kluczowe segmenty: Gry, Biznes, Dla Dzieci, Edukacja, Finanse, Foto i wideo, Jedzenie i napoje, Motoryzacja, Narzędzia, Nawigacja i transport, Podróże, Rozrywka, Spersonalizowane motywy, Społeczności, Sport i zdrowie, Styl życia, Wiadomości i czytanie, Zakupy. Każdy zatem znajdzie coś dla siebie. My pokazaliśmy wyłącznie ułamek tego, co oferuje AppGallery, wybór jest znacznie większy .

Z myślą o użytkownikach sklepu z aplikacjami AppGallery, powstała dedykowana strona na Facebooku: https://www.facebook.com/AppGalleryPL, na której można znaleźć nie tylko najświeższe oferty i informacje o najnowszych aplikacjach i wymieniać się doświadczeniami i opiniami. Z pewnością natrafimy tam na kolejne, interesujące sugestie od coraz większej społeczności użytkowników AppGallery.

Specjalna kampania AppGallery

Wspomniane w materiale TIDAL, OLX, InPost, World of Tanks i AutoMapa stały się bohaterami filmów promujących sklep AppGallery w ramach grudniowej kampanii prowadzonej w kanałach digital Huawei. Grudniowa akcja promocyjna komunikuje popularne wśród konsumentów kategorie aplikacji, takie jak muzyka, zakupy, gry i nawigacja. Głównym elementem kampanii jest seria 6 filmów - 5 z nich promuje każdą z aplikacji oddzielnie, jeden film opowiada o nich łącznie. 

Pierwsze opublikowane wideo, oprócz promocji kategorii "muzyka" i aplikacji TIDAL, prezentuje też najnowsze urządzenia marki, pozwalające z tych usług korzystać - jest to smartfon Huawei Mate 40 Pro, bezprzewodowe słuchawki FreeBuds Pro oraz najnowszy głośnik premium, Huawei Sound. Wideo można obejrzeć na profilu AppGallery na Facebooku: https://www.facebook.com/AppGalleryPL/posts/198613875188986

Prezentacja partnera


Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje