Reklama

Aktualizacja iOS 14.4 - ważne poprawki bezpieczeństwa

Apple udostępniło wyczekiwaną aktualizację oprogramowania. iOS w wersji 14.4 usuwa m.in. trzy poważne luki w zabezpieczeniach.

Reklama

Technologiczny gigant z nadgryzionym jabłkiem w logo udostępnił najnowszą aktualizację systemu iOS. Kompilacja oznaczona numerkiem 14.4 przynosi szereg ulepszeń i usuwa kilka znaczących błędów. Wśród nich są trzy groźne luki w zabezpieczeniach, które - jak twierdzi Apple - mogły być wykorzystane przez hakerów do własnych celów.

Reklama

Niektórzy eksperci uważają, że podkreślenie przez amerykańską firmę istoty załatanych błędów, bez zdradzania konkretnych szczegółów może być swoistym zachęceniem do jak najszybszego zaktualizowania swoich urządzeń. O tym, że hakerzy szczególnie upodobali sobie ataki na niezaktualizowany sprzęt wiadomo od dawna. Informacja o wykryciu potencjalnych bardzo groźnych luk, może zadziałać na cyberprzestępców jak przysłowiowy "lep na muchy".

Na szczęście poprawka jest już oficjalnie dostępna i do jej pobrania wystarczy przeprowadzić standardową aktualizację iPhone’a oraz iPada. 

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje