Reklama

Samsung Z anulowany? Tizen tylko dla tani smartfonów?

Zaprezentowany kilka miesięcy temu smartfon Samsung Z z systemem Tizen prawdopodobnie nigdy nie wejdzie do sprzedaży – czytamy na łamach Tizen Experts.

Pod koniec lipca Samsung kolejny raz opóźnił rynkową premierę smartfona o nazwie Z. Powodem tej decyzji był podobno zbyt słaby ekosystem systemu Tizen. Teraz okazuje się, że to świetnie wyposażone urządzenie może w ogóle nie trafić do sprzedaży, a kontrolujące go oprogramowanie będzie instalowane wyłącznie na smartfonach z najniższej półki cenowej - przeznaczonych na rynki wschodzące.

Reklama

Również ta decyzja wydaje się zaskakująca. Wiadomo bowiem, jak mocną pozycje ma Android. Nie zapominajmy, że swoje plany ekspansji na rynki Azji, Afryki czy Ameryki Południowej ma cała konkurencja Samsunga - z również z niedrogimi urządzeniami, ale działającymi pod kontrolą popularnego Androida. Do Tizena nieufnie podejdą nie tylko konsumenci, ale także twórcy oprogramowania, ponieważ użytkownicy najtańszych smartfonów wykazują zdecydowanie mniejsze zainteresowanie aplikacjami.

Nieco więcej na temat losów oprogramowania Tizen dowiemy się w czwartym kwartale bieżącego roku, ponieważ wtedy odbędą się dwie poświęcone mu konferencje.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje