Reklama

UltimateBrowser - przeglądarka ważąca 1 MB

Twórcy aplikacji wraz z coraz większą pamięcią w urządzeniach mobilnych zapominają o starszych smartfonach i tabletach tworząc aplikacje, które są coraz cięższe i coraz gorzej zoptymalizowane. Na szczęście w produkcji można znaleźć takie przeglądarki jak UltimateBrowser.

Reklama

UltimateBrowser Project to przeglądarka internetowa, która ma wszystko, co najlepsze, a przy tym nie wymaga wiele od samego urządzenia mobilnego. Jest to oczywiście aplikacja w fazie rozwoju, ale już dzisiaj sporo osób uznaje ja za jedną z najlepszych jak nie najlepszą. Wśród wielu ciekawych rozwiązań zastosowanych w tym projekcie znajdziemy chociażby AdBlocka, otwieranie aplikacji w tle, obsługę gestów czy też klawiszy fizycznych. Oczywiście przeglądarka została stworzona z myślą o Materiał Design (nowy standard wyglądu aplikacji pisanych pod Androida), ale nie to jest w niej najważniejsze.

Reklama

Programistom udało się stworzyć aplikację bardzo lekką (tylko 1 MB). Zarówno jeśli chodzi o zużycie przestrzeni dyskowej jak i zapotrzebowania na RAM, UltimateBrowser Project jest bardzo skromną przeglądarka. Autorzy wciąż rozwijają projekt przy pomocy Forum XDA.

Patrząc na samo zainteresowanie tą przeglądarką, można stwierdzić, że użytkownicy urządzeń mobilnych potrzebują tego typu aplikacji. Już Facebook Lite to udowodnił, więc miejmy nadzieję, że inni deweloperzy rownież zwrócą na to uwagę.

Prototyp przeglądarki można znaleźć tutaj

Łukasz Pająk

Źródło informacji

android.com.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje