Reklama

Samsung: “Musimy popracować nad oprogramowaniem”

Wiele osób ceni sobie oprogramowanie smartfonów i tabletów Samsunga za funkcjonalność. Nie da się jednak ukryć, że ma ono sporo wad: kiepska optymalizacja, multum funkcji które prawidłowo działają jedynie w reklamach i niezbyt urodziwy interfejs. W końcu jednak Koreańczycy przyznali, że mają z tym problem i obiecują poprawę.

Reklama

Wczoraj w Seulu odbyła się zorganizowana przez południowokoreańskiego giganta konferencja, na której CEO firmy Samsung Electronics - Kwon Oh-hyun - stwierdził: "Choć zajmujemy się oprogramowaniem, nie jesteśmy w tym tak dobrzy jak w produkcji sprzętu".

Reklama

Jak firma ma zamiar uporać się z tym problemem? Obecnie Samsung co kwartał wydaje ponad 3 mld dol. na prace badawczo-rozwojowe. CEO koncernu zapowiada, że w przyszłości budżet ten zostanie powiększony i że połowa pracowników działu Research and Development będzie się zajmować wyłącznie oprogramowaniem.

Na razie nie wiadomo, jakich konkretnie zmian możemy oczekiwać, ale z pewnością Samsung w pierwszej kolejności powinien zabrać się do zoptymalizowania nakładki TouchWiz, która od dawna pod względem płynności i stabilności pozostaje daleko w tyle za konkurencją. Kolejnym krokiem powinno być uporanie się z nadmiarem funkcji i aplikacji, których jedynym zadaniem jest robienie dobrego wrażenia w materiałach promocyjnych. Myślę, że wielu użytkowników życzyłoby sobie odświeżenia stylistyki TouchWiza.

Przedstawiciele Samsunga niestety nie zdradzili, kiedy możemy się spodziewać pierwszych efektów wprowadzanych właśnie zmian. Pozostaje nam liczyć na to, że przynajmniej z częścią nowości firma upora się przed premierą modelu Galaxy S5.

Miron Nurski

komórkomania.pl

Komórkomania.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje