Reklama

Nokia 6300 - cienka i płaska

Moda na cienkie i płaskie telefony dopadła także Nokię. W ofercie tego producenta, po serii łamanych, grubych, szerokich i niezdarnych urządzeń pokazał się wreszcie telefon jednolitej konstrukcji.

Reklama

Kiedy po raz pierwszy wziąłem ten telefon do ręki natychmiast skojarzył mi się z Nokią 6110 - też wydał się mały, prosty w obsłudze, przyjazny dla użytkownika. Wrażenie to potem nieco zbladło. W modelu 6300 zabrakło kilku funkcji, które mogłyby ten produkt usadowić na górnej półce. Nie ma więc UMTS (a z racji nieustannych podróży bez trzeciej generacji żyje się koszmarnie), zmieniono nieco menu i kabelek USB do komunikacji z komputerem (teraz potrzebny jest taki o symbolu DKE-2). Te drobne zmiany spowodowały, że z 6300 musiałem się nieco pomęczyć.

Reklama

Zmienna grubość

Co jednak rekompensowało męki? Przede wszystkich mała waga (91g) wymiary zbliżone do ideału - nieco więcej niż 10,5 cm wysokości i około 4,5 cm szerokości. Jakie są zalety takich właśnie wymiarów? Pozwalają na umieszczenie dość sporego ekranu (dwa cale i ponad 16 mln kolorów) i wygodnych klawiszy. Ich solidne wykonanie powoduje, że klawiatury używa się pewnie i przyjemnie. Łatwa jest również obsługa menu. Nieco zamieszania wprowadziły rozbieżne informacje na temat grubości tego telefonu. Oficjalny komunikat zapowiadający wprowadzenie produktu na rynek mówił o grubości 13,1 mm.

Taką miarę podają za tą informacją wszystkie niemal strony www. Z wyjątkiem oficjalnej strony Nokii, gdzie podano wymiar 11,7 mm. Co jest prawdą? Żeby to rozstrzygnąć udaliśmy się do laboratorium, aby dokonać dokładnych pomiarów. No i okazało się, że telefon ma kilka grubości - 13,1 w najgrubszym miejscu, czyli na wysokości wyświetlacza. Za to drugi z podawanych wymiarów, czyli 11,7 mm. telefon ma w najcieńszym miejscu. Wyszło niestety na to, że nie udało nam się Nokii przyłapać na kłamstwie - choć oba oficjalnie podawane wymiary są inne, to jednocześnie oba są prawdziwe.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje