Reklama

Modułowe smartfony w modzie. Poznajcie ZTE Eco-Mobius

Modułowy smartfon Motoroli wyraźnie natchnął chińskich producentów. Xiaomi już w zeszłym roku zapowiedziało własną odpowiedź na Project Ara, a na targach CES 2014 firma ZTE zaprezentowała Eco-Mobius.

Wizję modułowych smartfonów, które można będzie samodzielnie składać, niemal jak zabawki z klocków Lego, zapoczątkował koncept Phonebloks. Niedługo później ideę tę podchwyciła Motorola i wspólnie z pomysłodawcą wcześniejszego konceptu rozpoczęła prace nad Project Ara. To urządzenie składające się z różnych modułów, które wpinane są w specjalną podstawę.

Pomysł ten zainteresował również chińskich producentów. Już w listopadzie Xiaomi przedstawiło szkice swojego modułowego smartfona. ZTE też nie próżnowało. Chiński gigant bez większego rozgłosu na targach CES 2014 w Las Vegas pokazał Eco-Mobius.

ZTE Eco-MobiusZTE To produkt bardzo podobny do Motorola Ara. Składa się z modułów baterii, wyświetlacza, aparatu i rdzenia. Ciekawie prezentuje się szczególnie ten ostatni - poza procesorem i grafiką dostępna będzie na nim pamięć RAM i ROM, a w jego górnej części będzie można umieszczać aparat. Całość nie będzie wpinana w płytkę, tylko w obudowę przypominającą dzisiejsze smartfony. Większość podzespołów można będzie dowolnie wymieniać, nawet w obrębie modułu rdzenia.

ZTE Eco-Mobius Projekt zapowiada się interesująco, ale ZTE nie zdradziło o nim za wiele informacji. Nie wiadomo na przykład, jak dokładnie miałaby wyglądać komunikacja między poszczególnymi modułami a główną konstrukcją, nie wiadomo też nic o doborze poszczególnych podzespołów (gdzie je dostać). Chińczycy pochwalili się jedynie tym, że ich rozwiązanie jest ekologiczne, ponieważ zapobiega wyrzucaniu starych komórek do śmieci.

Reklama

Mateusz Żołyniak

komórkomania.pl

Komórkomania.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje