Reklama

Jest telewizja w komórce - nie ma programów

Telewizja oglądana na ekranie telefonu komórkowego to przyszłość mobilnej rozrywki w Polsce. Jednak nie szybko należy się spodziewać, ze usługa pojawi się u dużych operatorów (Era, Orange, Plus, Play), którzy twierdzą, że do tej pory nie otrzymali formalnej oferty współpracy.

Telewizja mobilna to rozwiązanie, które umożliwia dostęp do multimediów z wykorzystaniem telefonu komórkowego i innych urządzeń przenośnych. Szacuje się, że w 2012 roku z telewizji mobilnej na świecie będzie korzystać 327 milionów użytkowników, a przychody związane z nadawaną telewizją mobilną przekroczą 10 miliardów dolarów.

Reklama

Polska jest siódmym krajem w Europie, w którym została uruchomiona usługa mobilnej telewizji DVB-H. W Warszawie telewizja mobilna już działa, a do końca 2011 r. obejmie swoim zasięgiem 31 miast.

W Polsce operatorem telefonii komórkowej jest firma Info-TV-FM, która jak na razie nie podpisała umowy z żadnym z operatorami. Jak podaje "Gazeta Wyborcza", operatorzy nie są zainteresowani usługą, bo jak twierdzą, nie otrzymali jeszcze żadnej formalnej oferty . Zwracają uwagę, że operator telewizji mobilnej w Polsce podczas spotkań z operatorami przedstawia jedynie nieatrakcyjne wstępne ceny i warunkami, na podstawie których nie można podjąć decyzji o współpracy. Z kolei spółka Info-TV-FM broni się twierdząc, że przedstawiana operatorom prezentacja ma być zaproszeniem do dalszych negocjacji w celu ewentualnego podpisania umowy.

Media2

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje