Reklama

Jaki będzie iPhone 5?

Według informacji "Wall Street Journal" produkcja iPhone'a 5 ruszy już w czerwcu. Nowego smartfona nie ujrzymy szybko, choć na brak plotek i przecieków do tego czasu narzekać nie będziemy.

Jaka będzie kolejna generacja flagowego smartfona Apple? Ostatnio praktycznie nie ma tygodnia, w którym nie pojawiłaby się jakaś istotna wzmianka o nowej słuchawce firmy Tima Cooka. Po modelu 4S, który okazał się jedynie nieznacznie poprawioną wersją "czwórki", z nadejściem piątej generacji iPhone'a świat oczekuje czegoś rewolucyjnego.

Reklama

Największym atutem nowego iPhone'a ma być co najmniej 4-calowy ekran. Apple przyzwyczaiło swoich klientów do 3,5-calowej Retiny, ale by móc rywalizować z androidowymi smartfonami, iPhone 5 musi mieć większy ekran. Niemniej jednak, słuchawka z logo nadgryzionego jabłka i tak będzie odstawała gabarytami od 4,7-calowych kolosów, które coraz częściej pojawiają się na rynku. Producentem Retiny dla Apple nadal będzie LG, choć spekuluje się również o firmie Sharp.

Sporo kontrowersji dotyczy procesora. Nowy iPad ma dwurdzeniowy układ A5X ze zintegrowanym czterordzeniowymi chipsetem graficznym, a wielu sugeruje, że na podobne rozwiązanie Apple zdecyduje się w iPhone 5. Skoku wydajności oraz zauważalnie dłużej działającej baterii raczej nie ma co się spodziewać.

Nowy iPhone będzie mógł pochwalić się znacznymi usprawnieniami w samych podstawach funkcjonowania. Na pokładzie nie zabraknie najprawdopodobniej kolejnej odsłony systemu iOS 6, ulepszonej wersji usługi iCloud oraz systemu łączności bezdotykowej NFC. Przeprojektowaniu ma prawdopodobnie ulec także obudowa smartfona i bardziej zbliżyć się kształtem do odtwarzaczy multimedialnych iPod.

Do 2011 roku swoistą tradycją Apple była prezentacja nowego smartfona na konferencjach WWDC. Na iPhone'a 5 będziemy musieli jednak poczekać do jesieni. Tymczasem 29 maja zadebiutuje największy konkurent iPhone'a 5 - Samsung Galaxy S III.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje