Reklama

Galaxy S21 - nowa seria flagowców Samsunga

​Samsung zaprezentował nową rodzinę smartfonów Galaxy S. Tegorocznymi nowościami są modele S21, S21+ i S21 Ultra.

Niemal wszystko, co pisano o serii Galaxy S21 w przedpremierowych przeciekach okazało się prawdą. Model S21 ma ekran o przekątnej 6,2 cali, S21+ wyświetlacz 6,7-calowy, a największy - Ultra - matrycę o przekątnej 6,9 cala. Wszystkie ekrany to AMOLED-y. Modele S21 i S21+ będą pracować w rozdzielczościach Full HD, a model S21 Ultra w QHD+. Warto wspomnieć o odświeżaniu częstotliwości na poziomie 120 Hz.

Reklama

Czytnik linii papilarnych został zintegrowany z ekranem, więc szybkość odblokowywania smartfona będzie większa. Nowością w serii Galaxy S jest wsparcie dla rysika S Pen, ale tylko w największym modelu (Galaxy S21 Ultra). Rysik będzie chowany w zewnętrznym, dedykowanym dla modelu etui, a nie w obudowie. 

Nowe smartfony Galaxy S21/S21+/S21 Ultra przeszły stylistyczną rewolucję. Kluczowym elementem serii ma być ekran wypełniający cały przód obudowy (z oczkiem na kamerkę do selfie) i mocno przebudowany tył. Tym razem wyspa z aparatami jest ogromna i sprawia wrażenie "dobudowanej" do smartfona. Największą wyspę ma model S21 Ultra, bo i jego możliwości fotograficzne są największe.

Nowe smartfony z serii Galaxy będą napędzane przez procesor Exynos 2100, pod względem architektury podobny do Snapdragona 888. Na pokładzie znajdziemy także 8 GB pamięci RAM (12 GB tylko w przypadku modelu S21 Ultra). Na pokładzie oczywiście Android 11 z nakładką producenta.

Pełna specyfikacja wszystkich trzech modeli na następnej stronie

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje